Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. októbra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Corporate Governance Forum 2015

BRATISLAVA 21. októbra – Stredoeurópska asociácia správy a riadenia spoločností (Central European Corporate Governance Association – CECGA) už po tretíkrát zorganizovala diskusné fórum, ktoré bolo tento rok zamerané na novelu zákona o účtovníctve a nariadenie EÚ
o štatutárnom audite, na nové OECD princípy Corporate Governance, ako aj audit Corporate Governance.

Uvedené témy odprezentovali špecialisti na problematikute Corpora Governance z renomovanej audítorskej spoločnosti KPMG Slovensko pán Richard Farkaš a pán Viliam Kačeriak a zástupcovia štátnej správy, ktorí sa podieľajú na implementácii odporúčaní OECD a Európskej komisie do národnej legislatívy pán Michal Kotlárik (MS SR) a pán Martin Peter (MF SR).

Pozvanie na diskusné fórum prijali zástupcovia štátnej, verejnej, akademickej i komerčnej sféry
z finančného trhu, podnikov rôzneho zamerania a z viacerých audítorských spoločností, ktorí si v rámci diskusie vymenili svoje názory a skúsenosti z oblasti správy a riadenia spoločností.

Zúčastnení potvrdili význam dodržiavania princípov Corporate Governance z hľadiska získania pridanej hodnoty v rámci komunikácie s akcionármi, zamestnancami, obchodnými partnermi, bankami a celým vonkajším prostredím. Touto pridanou hodnotou je dôvera akcionárov, zamestnancov a partnerov, vysoký kredit spoločnosti, ktorý má v konečnom dôsledku vplyv aj na jej ziskovosť. Preto je ambíciou asociácie CECGA povzbudiť spoločnosti k tomu, aby sa prihlásili ku Kódexu správy a riadenia spoločností na Slovensku a vo výročných správach reportovali o rozsahu jeho dodržiavania.

Central European Corporate Governance Association – CECGA

Združenie CECGA zoskupuje členov predstavenstiev, dozorných rád, konateľov, manažérov a akademických pracovníkov
na profesionálnej báze a v súlade s modernými princípmi Corporate Governance, ktorými sa riadia a rozvíjajú ich. Od svojho založenia v roku 2004 sleduje na Slovensku vývoj v oblasti správy a riadenia spoločností a podporuje prenos poznatkov z tejto oblasti do praxe. Princípy Corporate Governance boli po prvýkrát kodifikované v roku 1992 v Británii, v prostredí vyspelej trhovej ekonomiky. Neskôr, v roku 1999 Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) vydala OECD Princípy Corporate Governance, ktoré sa stali predlohou pre tvorbu národných kódexov jednotlivých krajín. Po aktualizácii OECD Princípov Corporate Governance v roku 2004 CECGA vydala Kódex správy a riadenia spoločností na Slovensku, ktorý upravuje vzťahy vnútri spoločnosti, ako aj s jej externým prostredím, na princípe otvorenosti, poctivosti a zodpovednosti.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

OBI rozžiarilo Zvolen na oranžovo Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.