Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Cezhraničný projekt DeWaLoP predstavil svoje výsledky

BRATISLAVA 2. apríla – Do cezhraničného projektu Developing Water Loss Prevention (DeWaLoP), v rámci spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007-2013, sa zapojili mesto Viedeň prostredníctvom Wiener Wasser a združenia Nördliches Burgenland, Bratislavská vodárenská spoločnosť, Technická univerzita Viedeň spolu so Slovenskou technickou univerzitou. Iniciátorom projektu bol magistrát mesta Viedeň a jeho zámerom je nadviazanie spolupráce medzi oboma mestami v spoločnom projekte s cieľom zvýšenia bezpečnosti a efektívnosti zásobovania pitnou vodou.

V rámci medzinárodnej konferencie IWA Water Loss Conference (30. marec – 2. apríl 2014), ktorá prebieha vo Viedni, prezentovali v druhý deň konferencie rakúski a slovenskí zástupcovia výsledky spolupráce projektu DewaLoP. Na tlačovej konferencii predstavili inovatívne metódy na zníženie strát vody, napríklad robotické zariadenie pochádzajúce z dielne Technickej univerzity Viedeň, ktoré dokáže opraviť vodovodnú sieť bez potrebných rozkopávok. V Bratislave sa vykonáva inštalácia automatizovaných meracích zariadení za účelom zistenia tých častí potrubia, kde sú straty najväčšie.

Cieľom projektu DewaLoP je znižovanie strát vody prostredníctvom inovatívnych metód a nových technológií. Cezhraničný projekt, ktorý podporila Európska únia odštartoval vo februári 2010 a bude ukončený k 30. júnu tohto roka.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Projekt spolupráce s Ukrajinou MF: Dohoda o nariadeniach EuVECA a EuSEF

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.