Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Cestujte v lete za dobrým jedlom alebo po stopách hrdinov

BRATISLAVA 26. marca – Časy, keď dovolenka bola synonymom pre ničnerobenie, sú preč. Dnes chcú ľudia okrem polihovania pri mori a obdivovania pamiatok zažiť aj nejaké dobrodružstvo a prajú si do hĺbky spoznať krajinu, ktorú navštívia, či už prostredníctvom tamojšej kultúry, gastronómie alebo pozorovaním bežného života. Ak chcete aj vy tento rok prežiť neopakovateľnú dovolenku, inšpirujte sa trendami pre leto 2014.

Behom posledných šiestich mesiacov výrazne narástla popularita Turecka, ktoré nie je pozoruhodné len svojou minulosťou, oslní taktiež modernými reštauráciami, obchodnými centrami a bujarým nočným životom. Okrem Turecka je po niekoľkých rokoch na vzostupe aj Grécko, ktoré je preslávené nielen tým, že je kolískou západnej civilizácie, ale taktiež svojimi prírodnými scenériami.

Aj v roku 2014 si ľudia budú chcieť užívať luxus a pohodlie, nie však v hoteloch, ako tomu bolo doposiaľ, ale v privátnych bytoch či vilách. Tie ponúknu klientovi všetko, na čo si spomenie, výnimkou nie sú ani herňa či domáce kúpele.

„Najväčším hitom naprieč celým svetom budú v tomto roku gastronomicko-kultúrne výpravy. Okrem návštevy pamiatok a poznávania kultúry jednotlivých štátov budú „foodies“ – ako sú milovníci cestovania a dobrého jedla nazývaní – vyhľadávať nielen miesta, kde budú môcť ochutnať tradičné pokrmy danej krajiny, ale tiež trendy podniky, ktorých šéfkuchári sú pravými majstrami gastronomického umenia,“ uvádza David Eder, CEO spoločnosti Exclusive Tours a dopĺňa: „Medzi tieto exkluzívne podniky patrí aj kodaňská reštaurácia NOMA, ktorá je známa nie len vďaka svojej vyhlásenej kuchyni, ale tiež čakacej dobe na rezerváciu. Tá bežne trvá aj tri mesiace, ak práve nevyužijete služieb osobného concierge, ktorý vie zariadiť rezerváciu na skorší termín.“

Po dobrom jedle sa hodí vyraziť na prechádzku. V Paríži je možno vyraziť do uličiek, ktorými sa túlala Amélia z Montmartru, v Londýne sa zas vydať po stopách Sherlocka Holmese. „Výlety inšpirované filmami či knihami budú v roku 2014 tiež patriť medzi jednu z obľúbených dovolenkových aktivít,“ dodáva David Eder.

A aké konkrétne zážitky vám môžu ponúknuť ďalšie európske destinácie?
Ak patríte k milovníkom dobrého vína a kľudnej atmosféry, vydajte sa vo Francúzsku na jednodenný výlet na Château Troplong Mondot alebo Château Beau-Séjour Bécot, kde s odborníkom absolvujete vertikálnu degustáciu (ochutnávka vín rôznych ročníkov z jedného vinárstva) výnimočných Grand Crus ročníkov a tiež obed v jednej zo špičkových reštaurácii Saint Emilion. Ak chcete naopak zažiť trochu adrenalínu, vyrazte v dňoch 24. a 25. mája do Monaka, kde môžete u svojho stola z terasy hotelu Hermitage pohodlne naživo sledovať závod Grand Prix.

V Španielsku, v mestečku Rentería v reštaurácii Mugaritz nielen ochutnáte lahodné miestne špeciality, ale navyše sa pod odborným dozorom tamojšieho šéfkuchára naučíte kombinovať rôzne druhy byliniek a zistíte, ktoré sa hodia do akých pokrmov. Odvážlivcov a milovníkov býčích zápasov nadchne jedinečná príležitosť prežiť deň v spoločnosti skúseného matadora a vyskúšať si jeho život na vlastnej koži v obklopení andalúzskej prírody.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Letné vlaky ZSSK prepravili rekordný počet pasažierov Nezastavujte sa, cestujte na Slovácko!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.