Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90598_shutterstock_144112840 676x482.jpg
24. apríla 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Cestovanie do USA: Jednoducho a rýchlo s ESTA Visa

BRATISLAVA 24. apríla – Cestovanie do USA je pre Slovákov každým rokom lákavejšie. Niet sa čomu čudovať, nielen Slováci, ale vo všeobecnosti sa ľudia na svete rozcestovali. Nechcú len pracovať a byť doma, túžia po zábave, spoznávaní nových miest a kultúr. Keďže v minulosti bolo pre Slovákov náročné sa dostať do USA, mnohí Ameriku zamenili za európske destinácie. Avšak v súčasnosti je naozaj jednoduché spoznať aj Spojené štáty americké.

Víza už nepotrebujete

V prípade, ak sa slovenský občan rozhodne do USA cestovať za účelom poznávania krajiny, vízum nepotrebuje. Už aj Slovenská republika je jedna z mnohých krajín, ktorá je partnerom programu Visa Waiver. Tento program umožňuje obyvateľom partnerských krajín bezvízový vstup do USA prostredníctvom cestovného povolenia ESTA VISA. Avšak pozor, v prípade ak chcete v USA študovať alebo pracovať, resp. tam idete za iným účelom ako je cestovanie pre potešenie, potrebujete na vstup víza. Tým, ktorí sa rozhodnú v USA spoznávať krajinu na nie dlhšie ako 90 dní, stačí už len cestovné povolenie ESTA. V prípade dlhodobého cestovania, a teda viac ako 90 dní je nutné si zabezpečiť turistické víza.

Zabezpečenie esta cez ESTA Visa

Cestovné povolenie ESTA si môžete zabezpečiť sami, alebo za pomoci agentúry na to určenej. Výhodou zabezpečovania tejto autorizácie cez agentúru je najmä rýchlosť, pomoc a bezstarostnosť. Jednou z overených agentúr na zabezpečovanie povolenia ESTA je www.estavisa.sk. S agentúrou sa naozaj nemusíte ničoho báť, s každou otázkou sa na nich môžete obrátiť, vysvetlia Vám všetko čo Vám nie je jasné. Samozrejme povolenie si môžete zabezpečiť aj sami, ale ak je to Vaša prvá cesta do USA a máte strach, alebo si neviete dať rady, či ste neistí, určite Vám odporúčame agentúru ESTA Visa. Táto agentúra okrem cestovného povolenia poskytuje:

24 hodinovú osobnú asistenčnú službu počas celého schvaľovacieho procesu,
upozorňovanie emailom v každej fáze schvaľovacieho procesu,
bezpečné uchovanie ESTA žiadostí po dobu 2 rokov,
bezplatnú ESTA službu aktualizácií (aktualizácie letových informácií a adries),
núdzové telefónne číslo,
zaujímavé tipy kam cestovať a praktické rady týkajúce sa nielen cestovania v podobe článkov.

Postup pri zabezpečení

Na to, aby ste získali cestovné povolenie musíte vyplniť online žiadosť. Nie je to nič zložité, na webe agentúry Esta Visa nájdete formulár ESTA  v slovenskom jazyku, takže nebude problém odpovedať na otázky. Otázky sa týkajú Vašej osoby, Vašej plánovanej cesty. Po odoslaní formulára už len čakáte na odpoveď. Cestovné povolenie esta obdržíte emailom. Toto povolenie si už len vytlačíte a priložíte k letenkám a pasu. Pri žiadaní tohto povolenie je nutné, aby ste boli vlastníkom biometrického pasu. A nezabúdajte ani na to, že v podstate esta rovnako ako víza je len povolením k vstupu na palubu lietadla smerujúceho na územie Spojených štátov amerických a teda ešte po pristaní musíte absolvovať krátky pohovor s imigračným úradníkom. Nemusíte sa tohto rozhovoru báť, treba len mať pripravené odpovede na otázky tipu kde sa budete zdržiavať, ako dlho, v ktorom hotely budete bývať, prečo ste pricestovali.

Výhody ESTA

Možno sa pýtate  prečo využiť práve toto povolenie a nie víza. Dôvodov je hneď niekoľko:

Vybavovanie povolenia je rýchlejšie ako ví
Zabezpečenie ESTA je lacnejšie ako zabezpečenie víz.
Esta usa si zabezpečíte online, zatiaľ čo víza musíte osobne na ambasáde a je potrebné si vytvoriť vopred rezerváciu.

Ak patríte medzi vášnivých cestovateľov určite navštívte aj krajinu za veľkou mlákou a vychutnajte si dych berúcu prírodu, či pulzujúce nikdy nespiace mestá. S esta usa máte vybavovanie formalít teraz jednoduchšie a rýchlejšie.

Inzercia

K téme

Union vychádza v ústrety rodičom, o benefit preplatenia liekov možno požiadať už priamo cez mobil H3KNISA na stredných školách cez influencerov motivuje študentov, aby nefajčili

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.