Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. novembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Cenu iniciatívy Centrope získala tento rok slovenská rodáčka

BRATISLAVA 11. novembra – Cenu iniciatívy Centrope získala tento rok slovenská rodáčka a hudobníčka Agnes Katona, predsedníčka Medzinárodnej dunajskej filharmónie. Každoročne oceňuje mesto Viedeň jednotlivcov alebo inštitúcie, ktoré sa svojou činnosťou a aktivitami pričinili o rozvoj spolupráce v prihraničných regiónoch susediacich krajín strednej Európy.

Ocenenie, ktoré je dotované 10.000 eurami, si prevzala Agnes Katona na slávnostnom akte v piatok, 7. novembra na viedenskej radnici. Nová držiteľka Ceny Centrope za rok 2014 sa založením stredoeurópskeho, mnohonárodného orchestru zaslúžila o kultúrny rozvoj daného regiónu. Komorná speváčka Ildiko Raimondi v príhovore vyzdvihla význam orchestru, ktorého názov nie je náhodným, pretože je „ako tok Dunaja s jeho početným malými a veľkými prítokmi, z ktorého vzniká veľký prúd, tak ako orchester zostavený z hudobníkov, pochádzajúcich z viacerých krajín.“

Agnes Katona vyštudovala klavír na košickom konzervatóriu a dva roky pred Nežnou revolúciou emigrovala do Rakúska. Začala sa venovať početným hudobným projektom nielen v Európe, ale aj v Mexiku, Kanade a Južnej Kórei. V roku 2003 založila v Rakúsku Medzinárodnú dunajskú filharmóniu s hudobníkmi z dunajského regiónu.

Mesto Viedeň spolu s Raiffeisen bankou predali ocenenie za vynikajúce výsledky v oblasti cezhraničného regiónu už po ôsmy raz. Z kandidátov vyberá vždy porota, zložená z veľvyslancov krajín Slovenska, Českej republiky a Maďarska, zástupcu mesta Viedeň a Raiffeisen banky.

Iniciatíva Centrope vznikla v roku 2003. Jej cieľom je zintenzívnenie výmeny a rozvoja spolupráce v prihraničných regiónoch. Do regiónu Centrope sa radia viedenský región Vienna Region (Viedeň, Dolné Rakúsko, Burgenland), susediace regióny Slovenska, Maďarska a Južná Morava.

Cena inciatívy Centrope slúži k oceneniu výnimočných výsledkov práce, činností a aktivít, presahujúcich hranice regiónov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ďalší ekologický krok BILLA: zákazníkom ponúka produkty vyrobené s ohľadom na lesy a oceány Bratislavčania žijúci v mestských častiach Ružinov a Staré Mesto majú tiež nárok na nižšiu cenu tepla

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.