Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Cenu Centrope 2013 získali osobnosti divadla Theater Brett

BRATISLAVA 30. októbra – Už po siedmykrát udelili 29. októbra vo Viedni Cenu Centrope za výnimočný počin v cezhraničnej spolupráci v regióne strednej Európy. Tohtoročnými laureátmi Ceny Centrope sa stali Nika Brettschneiderová a Ludvík Kavín, vedúce osobnosti viedenského divadla Theater Brett.

„Toto ocenenie nám pomôže zrealizovať ďalšie naše projekty,“ povedal Kavín. Viedenská herečka Maresa Hörbigerová poďakovala obom laureátom za odvahu k umeleckej diskusii ako aj za postoj ku kultúrnej rozmanitosti. A dodala, že cezhraničnú spoluprácu charakterizuje samotný program divadla a je zároveň aj manifestom silného regiónu v srdci Európy.

Divadlo Theater Brett oslávi v januári budúceho roka 30. výročie založenia. Základnou myšlienkou divadla, ktoré sídli v šiestom viedenskom okrese, je vzájomná komunikácia a tvorivá spolupráca so stredoeurópskymi susedmi. Okrem predstavení a inscenácií rôznych autorov z týchto regiónov, organizuje divadlo od roku 2006 festival – Stredoeurópsky divadelný kolotoč, ktorého sa zúčastňujú umelecké súbory zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky, Poľska a domáceho Rakúska. Dlhodobý projekt je umeleckou zmesou divadla, filmu, tanca a alternatívneho divadla a v jeho rámci vznikla aj produkcia Letný divadelný kolotoč s medzinárodným obsadením.

Mesto Viedeň a krajinská banka Raiffeisenlandesbank NÖ-Wien založili v roku 2007 spolu s veľvyslanectvami Slovenskej republiky, Českej republiky a Maďarska tradíciu Ceny Centrope ako ocenenia za zásluhy inštitúcií alebo jednotlivcov za angažovanú prácu v stredoeurópskom regióne Centrope. Cena je dotovaná sumou 10.000 eur a každoročne ju odovzdávajú na slávnostnom akte na viedenskej radnici. Slovenskými laureátmi Ceny Centrope sú Peter Dvorský (2012) a starosta Záhorskej Vsi, Boris Šimkovič (2008).

Cieľom iniciatívy Centrope, ktorá vznikla v roku 2003, je zintenzívnenie výmeny a rozvoja spolupráce viedenského regiónu Vienna Region (Viedeň, Dolné Rakúsko, Burgenland) so susedskými regiónmi na Slovensku, v Čechách a v Maďarsku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Inžinierska cena 2022/2023 – Poznáme víťaza najlepšej diplomovej práce Nadácia Henkel Slovensko vyhlasuje výzvu, v ktorej seniorom prerozdelí 65 tisíc

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.