Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. októbra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Cena pri výbere kozmetiky u Sloveniek nerozhoduje

BRATISLAVA 16. októbra – Poličky s kozmetikou sa v našich domácnostiach prehýbajú pod množstvom produktov. Slovenky sa o svoju pleť poctivo starajú a pri výbere tej správnej kozmetiky sa pozerajú v prvom rade na účinky produktov a ich zloženie a až potom na cenu. Poľky a Maďarky si však vyberajú inak. Aj to vyplynulo z prieskumu výrobcu kvalitnej nemeckej kozmetiky CD.

Starostlivosť o pokožku nášho tela je pre nás každodennou samozrejmosťou a najmä ženy si na nej dávajú záležať. Každý mesiac minie priemerná Slovenka na kozmetické prípravky aspoň 10 eur. Pri utrácaní za kozmetiku si však na rozdiel od Maďariek či Poliek rady doprajeme. Podľa čoho si vyberáte vy? Z prieskumu vyšlo, že Slovenky si dávajú záležať predovšetkým na účinkoch produktov a nemenej dôležité je pre nich aj zloženie. Možno vás prekvapí, že cena je pre nás až treťoradá. Ako dôležitú ju uvádzalo len 69 percent slovenských žien*. Nákup kozmetiky u Maďariek či Poliek sa oproti tomu nášmu výrazne líši, pretože tam pozerajú v prvom rade na cenu výrobkov. O tom, či kozmetika napokon skončí v nákupnom košíku alebo nie, rozhodne cena až u 83 percent Maďariek a 80 percent Poliek.**

Zaujímame sa o kvalitu
Na rozdiel od Maďariek a Poliek je pre nás rozhodujúci výsledok po použití kozmetického prípravku. Aj preto uviedlo až 85 percent Sloveniek, že sa pri nákupe riadia ich účinkami.* Zaujímame sa tiež o zloženie kozmetiky, ktorú si plánujeme kúpiť. Nemáme preto problém obetovať čas, postáť si pri regáli s kozmetikou a prečítať si, čo všetko daný produkt obsahuje. Robí tak takmer 90 percent z nás.* Chceme si byť totiž isté, že kozmetika, ktorú budeme v najbližšom období používať, neobsahuje žiadne problematické zložky. „Kozmetické prípravky by mali v prvom rade zachovávať neutrálne pH pokožky. Vďaka tomu zostane pokožka prirodzene hydratovaná bez zbytočného vysušovania. Najvhodnejšie je používať kozmetické prípravky s prírodnými zložkami a s čo najnižším obsahom alumíniových solí, minerálnych olejov, silikónov, parabénov a farbív. Obzvlášť pri nákupe dezodorantov by sme mali preferovať tie, ktoré neobsahujú kontroverzné soli hliníka. Uzatvárajú totiž póry, čím síce pomáhajú potlačiť telesný pot, no pri dlhodobom používaní môžu spôsobovať alergie, zápaly potných žliaz či zmeny génov a proteínov v tele,“ radí s výberom kozmetiky MUDr. Jana Polakovičová z dermatologickej ambulancie Nemocnice Malacky.

Všetko sa začína už v sprche
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo obsahuje váš sprchový gél a aké účinky má na vašu pokožku? Štyri z piatich Sloveniek tak urobia už pri jeho samotnom nákupe.* Zaujímajú sa o to, či sprchový gél efektívne čistí, vyživuje a osviežuje pokožku, no zakladajú si aj na jeho príjemnej vôni. Menej z nás si však uvedomuje, že aj v prípade sprchového gélu je dôležité zloženie. Či tieto produkty neobsahujú žiadne problematické zložky, zaujíma len 62 percent Sloveniek.* Rovnako ako sprchové gély, aj dezodoranty používame denne, niekedy dokonca viackrát za deň. Preto by nás aj pri kúpe dezodorantu malo zaujímať, čo obsahujú. Realita je však iná. Viac ako 80 percent žien si zakladá na tom, či dezodorant efektívne reguluje telesný pach, má príjemnú vôňu a či nezanecháva škvrny na oblečení.* Či daný dezodorant zamedzuje poteniu a aké je jeho zloženie je pre Slovenky podľa prieskumu až druhoradé.

CD kozmetika rozumie vašej pokožke
Nemecká kozmetika CD, novinka na slovenskom trhu, prichádza s radom sprchových gélov a dezodorantov, ktoré ako jedny z mála neobsahujú žiadne kontroverzné priemyselne vyrobené syntetické látky. Za kvalitnú kozmetiku pritom nezaplatíte takmer o nič viac ako za bežnú kozmetiku, ktorú ste používali doteraz. Vybrať si môžete z niekoľkých príjemných vôní: bieleho lekna, citrusov alebo granátového jablka. Vaša pokožka bude nielen správne hydratovaná a jej prirodzené pH zachované vďaka jej jemnému zloženiu.

Maloobchodné odporúčané ceny:
Sprchový gél s vôňou bieleho lekna, citrusu alebo granátového jablka 2,59 € (250 ml)
Dezodorant v spreji s vôňou bieleho lekna 2,79 € (150 ml)
Dezodorant roll-on s vôňou bieleho lekna alebo granátového jablka 2,99 € (50 ml)
Dezodorant v rozprašovači s vôňou citrusov, bieleho lekna alebo granátového jablka 3,99 € (75 ml)

* Zdroj: Online výskum na vzorke 300 slovenských žien vo veku 20-54 rokov
** Zdroj: Online výskum na vzorke 400 poľských žien vo veku 20-54 rokov a 300 maďarských žien vo veku 20-54 rokov

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

SWAN a 4ka prinášajú pevný 5G internet na doma Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.