Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87737_fefeae 676x507.jpg
4. mája 2018 PR správyZdravieZdravý život od PRservis.skSITA Diskusia()

Bylinky môžu byť pokladom aj pre vaše zdravie

BRATISLAVA 4. mája 2018 – V tradičnej čínskej medicíne podporujú imunitný systém bylinkami, ktoré ho stimulujú, a tým pomáhajú človeku zmierniť alebo predísť ochoreniu. V Číne sú dostupné tisíce liečivých prípravkov overené stáročiami a milliónmi pacientov, a mnohé z nich sú pripravené z rastlín, či byliniek. O tom, aký je rozdiel medzi západnou a tradičnou čínskou medicínou, a ako dosiahnuť úspech v liečbe sme sa rozprávali s Dr. Weiyou Teng, majiteľkou firmy Victoria, ktorá sa venuje výrobe produktov na báze tradičnej čínskej medicíny.

Aké sú podľa vás základné rozdiely medzi tradičnou čínskou medicínou a našou západnou?

Hlavný rozdiel spočíva najmä v tom, že čínska medicína sa snaží liečiť telo ako celok, kým západná medicína sa sústreďuje na jednu hlavnú problémovú časť tela. Hlbšie rozdiely sú tiež v hlavnej filozofii, v preventívnej starostlivosti, ako aj v diagnostike a v liečbe.  Ani jedna z nich nie je podľa mňa úplne správna, či nesprávna, avšak navzájom sa dobre dopĺňajú. Čínska liečba využíva bylinky a terapeutické procedúry ako bankovanie, moxovanie, akupunktúru a iné. V Číne sú dostupné tisíce liečivých prípravkov, overené stáročiami a milliónmi pacientov, a mnohé z nich sú pripravené z rastlín, či byliniek.

Bylinky sú teda častým spôsobom liečby v tradičnej čínskej medicíne?

Bylinky zohrávajú v tradičnej čínskej medicine (TČM) veľmi dôležitú úlohu. Ak správne identifikujete symptómy a na ich základe správne diagnostikujete ochorenie, úspešnosť liečby je veľmi vysoká. Napríklad každú zimu sa v Európe vyskytuje epidémia chrípky, pričom jej vírusy neustále mutujú. Ak majú ľudia zníženú funkciu imunitného systému, často chrípke podľahnú. Užívaním byliniek v TČM stimulujeme prirodzenú imunitu, čím môžeme tomuto ochoreniu predísť, alebo ho zmierniť. Bylinky, ktoré sa využívajú v TČM, pomáhajú odstraňovať toxíny z pľúc potením, alebo močom. Je obrovské množstvo bylín, ktoré pomáhajú pri liečbe chronických ochorení, ako sú: nádorové ochorenia, gynekologické ochorenia, diabetes, atď. V našich tradičných rodinných receptoch využívam asi 300 druhov byliniek.

Máte aj svoje rodinné bylinné overené recepty?

Ak chceme dosiahnuť kvalitné výsledky v liečbe, dôležitý je výber kvalitných bylín. Súvisí to s ich spôsobom pestovania a následného spracovania. Dôležité je aj konkrétne zloženie prípravku a výber spôsobu podania prípravku. Naša spoločnosť Victoria je rodinný podnik. Od môjho starého otca a otca, ktorí sú obaja liečitelia TČM, máme množstvo výborných receptov, ktoré používame pri výrobe liečivých prípravkov. V Číne je veľmi dôležité, aby čínska medicína zhromažďovala skúsenosti v klinickej praxi. Toto je neoceniteľný poklad každej rodiny, ktorá sa venuje TČM. Naša spoločnosť sa zaoberá výrobou liečivých prípravkov a kozmetiky, určených na najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia. Využívame tradičné bylinné rodinné recepty v kombinácii s modernou technológiou spracovania, ktorá pomáha zefektívniť liečbu. V TČM charakterizujeme kvalitné byliny ako “autentické byliny”, ktoré sú pestované vo vhodnej kombinácii lokálneho slnečného svetla, pôdy a vody. V našej rodinnej firme používame na výrobu prípravkov iba takéto “autentické byliny”.

Aké najčastejšie choroby a ich príznaky sa vyskytujú u vašich pacientov?

Tie, ktoré sú zapríčinené stresom: bolesti hlavy, nespavosť, depresia, kardiovaskulárne

ochorenia, nádory, gynekologické ochorenia vrátane zápalov a porúch menštruačného cyklu, cysty, myómy, neplodnosť, problémy v menopauze. Je treba si uvedomiť, že gynekologické ochorenia nemajú pôvod len v reprodukčnom systéme, ale súvisia aj s oslabením obličiek, pečene a sleziny.

Máte na prevenciu a liečenie chorôb a symptómov reprodukčných orgánov niečo overené aj vo vašom rodinnom receptári?

Určite áno, v našej firme sa zameriavame aj na výrobu takýchto produktov. Veľmi významnú úlohu zohráva aplikácia byliniek, napríklad formou intímnych vložiek s obsahom bylinky astragalusu, ktorý stimuluje niektoré zložky imunity silnejšie než známejšia echinacea. Astragalus má detoxikačný účinok na reprodukčný systém, čo má viaceré benefity: nastavenie rovnováhy vaginálnej flóry a hormonálnej rovnováhy, zastavenie proliferácie baktérií, ktoré sa môžu rozšíriť až k vaječníkom. Takáto forma detoxikácie podporuje aj liečbu cervikálnych lézií, myómov, cýst, neplodnosti, nádorov krčkov maternice, atď. Podľa typu komplikácií je detox reprodukčného systému viditeľný po aplikácii na vylepšenej kvalite pleti, zlepšenej funkcii imunitného systému, úprave porúch a nepravidelnosti menštruačného cyklu, harmonizácii nervového systému (podráždenie, zmeny nálady). Toto všetko sa samozrejme odzrkadlí aj v spokojnejšom sexuálnom živote. Detoxikácia reprodukčného systému astragalusom pomáha aj u mužov pri liečbe prechladnutí, zapalov prostaty, poruchách erekcie, neplodnosti a podporuje vitalitu spermií.

Ďakujeme za rozhovor!

O zdravie sa treba starať, kým ho máte. Produkty s obsahom astragalusu pre intímnu ženskú a mužskú starostlivosť nájdete na www.bioliving.sk

K téme

Štvordňový trh Májový kvet prinesie do Trnavy tisícky kvetov S menopauzou sa na Slovensku k lekárovi nechodí – ženy v tichosti trpia doma

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.