Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2017 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

BSK: Poslanci schválili župnú dotačnú schému aj na budúci rok

BRATISLAVA 29. septembra 2017 – Poslanci župného Zastupiteľstva na dnešnom pracovnom rokovaní schválili väčšinovou podporou Bratislavskú regionálnu dotačnú schému a to výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií pre rok 2018 z rozpočtu BSK. Najviac finančných prostriedkov pôjde do kultúrneho sektora. O granty sa budú môcť žiadatelia uchádzať aj v oblasti turizmu, rozvoja vidieka, mládeže a športu.

„Začínali sme na sumách niekde okolo 100, 200-tisíc eur, ktoré sme dávali celému kraju. Dnes to nabralo nový rozmer, v dotačnej schéme sú dva milióny eur a štyri veľké schémy. Cestovný ruch, rozvoj vidieka, šport a kultúra. V každej z týchto schém je absolútne nezávislá komisia, ktorá rozhoduje o prideľovaných grantoch. Dopredu sú jasné a zrejmé kritéria. Dopredu je jasné konkrétne oblasti, ktoré budeme podporovať. Každý si na webovej adrese www.brds.sk môže vyplniť žiadosť na svoj projekt. Za to chcem poďakovať poslankyniam, poslancom a je to najlepšia správa pre primátorov, starostov, starostky, pre nezávislú kultúru v Bratislavskom kraji, ale aj pre športové kluby, a podobne, že v tomto, na slovenské pomery unikátnom projekte, ideme skoro bez zmeny ďalej,“vyjadril sa predseda BSK Pavol Frešo.

Pre BRDS na rok 2018 je z rozpočtu BSK vyčlenená suma 2 091 543,30 eur. Na podporu kultúry je alokovaných 888 905,90 eur, čo predstavuje 42,5 percenta, na podporu vidieka 418 308,66 eur, teda 20 percent, na podporu športu a mládeže 522 885,83 eur, čiže 25 percent a na podporu turizmu je vyčlenených 261 442,91 eur, teda 12,5 percenta z celého objemu vyčlenených financií. O pridelení dotácií konkrétnym žiadateľom bude opäť rozhodovať zastupiteľstvo BSK na základe hodnotení nezávislých odborných komisií . Poslancami schválený návrh sa od minuloročného odlišuje len presunom 2,5 percenta z výzvy na podporu kultúry v prospech výzvy na podporu rozvoja vidieka.

BSK spustil BRDS na podporu kultúry v roku 2015. Následne v roku 2016 nasledovali výzvy na podporu turizmu a rozvoja vidieka a v tomto roku pribudli ešte dotačné schémy na podporu športu a mládeže.

Okrem dotácií sa budú poskytovať aj individuálne dotácie, o ktorých podľa schválených kritérií rozhoduje predseda BSK. Objem týchto individuálnych dotácií tvorí 20 percent z troch percent daňových príjmov. Pol percenta daňových príjmov vyčleňuje BSK v rámci svojho rozpočtu na dotácie, ktoré majú mimoriadny alebo osobitný význam.

K téme

Ako si mám nájsť lekára? Union ponúka praktický prehľad, ktorý poistencom pomôže s hľadaním špecialistov i obvodných lekárov Cena ITAPA 2023 opäť hľadá najlepšie projekty. Príďte na ITAPA prezentovať svoj zaujímavý projekt alebo riešenie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.