Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86369_beautiful brunette lady in wheat field at sunset_shutterstock_197635442 676x451.jpg
4. decembra 2017 PR správyZdravieZdravý život od PRservis.skSITA Diskusia()

Brusnice a D-manóza: šetrní bojovníci s problémami močových ciest

BRATISLAVA 1. decembra 2017 – Jeseň si momentálne vychutnávame plnými dúškami. Náš organizmus je však v tomto období oveľa náchylnejší k ochoreniam a v súvislosti s oslabenou imunitou sú častým problémom aj infekcie močových ciest. Ak sa vyskytujú aj u vás, načúvajte svojmu telu a pamätajte si, že existujú aj šetrné spôsoby, ako infekciu močových ciest riešiť.

Aby sme vzniku problémov spojených s infekciou močových ciest dokázali zabrániť a udržali svoje telo v harmónii, je potrebné vyvarovať sa premnoženiu baktérií v močových cestách. Dôležité sú správne hygienické návyky a pitný režim. Vaše telo má všetko potrebné na to, aby tento problém vyriešilo samo, avšak môžete pristúpiť k riešeniu aj proaktívne a pomôcť organizmu šetrným spôsobom.

Príbeh D-manózy

D-manóza je monosacharid. Nachádza sa v ovocí ako napríklad v jablkách, hruškách či v kvasných produktoch. Naše telo ho v podstate netrávi, ale vylučuje ho do moču, kde na seba D-manóza dokáže nadviazať baktérie ako je Escherichia coli, ktorá je v 90 % prípadov zodpovedná za infekciu močových ciest. Tieto „zlé“ baktérie následne stratia schopnosť uchytiť sa na sliznici močového mechúra a sú z tela prirodzene odplavené močom.

Brusnice a D-manóza ako rovnocenní spojenci

Ďalším prírodným pomocníkom pri týchto ťažkostiach sú brusnice, ktoré sa už tradične používajú na podporu liečby problémov močového ústrojenstva. Kanadské brusnice majú vysoký obsah proanthokyanidinov (PAC), ktoré rovnako ako D-manóza zabraňujú priľnutiu baktérií na sliznici močových ciest. Ideálnou zbraňou je potom kombinácia D-manózy a kanadských brusníc pre maximálny efekt na odstránenie nežiaducich baktérií z močového mechúra, pretože pôsobia dvojnásobným účinkom. Obidve látky pochádzajú z prírody a teda nie sú pre organizmus záťažou, Naopak, podporujú ho. Sú vhodné aj pre deti, tehotné a dojčiace ženy. K dispozícii je preto veľmi jednoduché a šetrné riešenie, ako dostať škodlivé baktérie z miest, kde nemajú čo robiť.

Podporte hojivú silu svojho tela

Obráťte sa na svojho lekárnika, ktorý vám iste poradí, ako a čím svoju starostlivosť o zdravie doplniť. Na výber máte napríklad z celého radu prípravkov s obsahom kanadských brusníc a D-manózy. Zložky týchto prípravkov pochádzajú z prírody a podporujú hojivú silu vášho tela.

Dôverujte prírode.

K téme

Pripravte sa na príchod jari jednoducho, doprajte si horčík Infekcia močových ciest v tehotenstve. Šetrná prevencia je na mieste.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravý život

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.