Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislava bude hostiť Medzinárodné saleziánske športové hry

BRATISLAVA 2. apríla – Bojujeme o dušu, na ihrisku aj v živote! To je motto XXV. Medzinárodných saleziánskych športových hier PGSI 2014 (z talianskeho názvu „Polisportive Giovanili Salesiane Internazionale“), ktoré sa budú konať 30.4. – 5.5.2014 v Bratislave (Športový areál Pasienky Bratislava) za účasti približne 1 100 mladých z 12tich krajín. Účastníkmi sú chlapci aj dievčatá vo veku do 18 rokov. Popri športovom zápolení vo futbale, futsale, volejbale, basketbale a stolnom tenise bude pripravený aj bohatý sprievodný a duchovný program, napr. sväté omše, modlitby, adorácie, prehliadka mesta, výlet loďou po Dunaji, hudobný koncert či záverečná párty. K všetkému prispeje aj ochota a pomoc od viac ako 160 dobrovoľníkov z celého Slovenska.

Hry podporili aj viacerí slovenskí športovci, napr. Marek Hamšík, Zuzana Štefečeková, Alfonz Juck, Martin Rančík, Lucia Kupčíková, Matej Beňuš či Samuel Piasecký. Účastníkom hier sa už v týchto dňoch prihovoril Marek Hamšík: „Pozdravujem všetkých účastníkov Saleziánskych športových hier PGSI 2014 a prajem vám veľa športových zážitkov“. Pridala sa aj Zuzana Štefečeková: „Ahojte všetci, radi vás privítame na Slovensku a pevne verím, že si to tu naplno užijete a odnesiete si kopec zážitkov a radosti!“.

Organizátorom hier sú Saleziáni dona Bosca, ktorí si aj týmto spôsobom pripomínajú 90. výročie príchodu prvých saleziánov na Slovensko (september 1924). Karol Maník SDB, provinciál rehole pri tejto príležitosti povedal: „Srdečne pozdravujem všetkých priateľov dona Bosca, milovníkov športu a účastníkov PGSI 2014! Teším sa na stretnutie s vami, na vaše svedectvo života, na športové zápolenie, ako aj na oslavu Boha cez šport, priateľstvo a úprimnú radosť. Všetci ste srdečne vítaní, tešíme sa na vás!“.

Logo hier PGSI 2014 tvorí trojica postavičiek. Najväčšia postavička v strede vystihuje úlohu saleziána medzi mladými. Snaží sa dostať medzi nich, sprevádzať ich a aj cez šport ich priblížiť k cieľu – k spáse duše. Dve ďalšie postavičky v logu skáču, a predstavujú mladých. Sám don Bosco im to odporučil, keď povedal: „Behajte, skáčte, kričte, len nehrešte!”

Hry odštartujú slávnostným otváracím ceremoniálom 1. mája o 20.00 hod. v HANT Aréne na Pasienkoch. V programe, ktorý bude moderovať Adela Banášová, vystúpi Symfonický orchester a spevácky zbor Konzervatória v Bratislave, taliansky zbor Summertime so speváčkou Chiarou (finalistka X-factor Italy), Mária Čírová s kapelou, tanečné divadlo aTak a folklórny súbor Kremienok. Súčasťou programu bude aj interaktívne predstavenie krajín. Priame prenosy z hier – vrátane otváracieho ceremoniálu – bude vysielať TV NOE.

Vstup na hry PGSI je voľný, viac informácií o podujatí a programe nájdete na www.pgsi2014.sk alebo facebook: https://www.facebook.com/pgsi2014.

Hry PGSI podporili partneri a mediálni partneri: SEPS, ZSE, TV NOE, MESTO BRATISLAVA, BKIS, TRIAD ADVERTISING, WEBNOVINY.SK, SITA, ZOZNAM.SK, MCDONALD´S, MEGALOMAN, QEX, SWAN, NADÁCIA BVS, RONA, ŠPORTOVÁ HALA MLADOSŤ, BRATISLAVA – NOVÉ MESTO, BSK, TV LUX, KATOLÍCKE NOVINY, RÁDIO LUMEN, FMA, LAURA, EXALLIEVI DON BOSCA, VYVESKA.SK, SVETKRESŤANSTVA.SK, VYDAVATEĽSTVO DON BOSCO, ASC SLOVAKIA, CESTA+, POSTOY.SK, ČASOPIS DON BOSCO DNES.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Špeciálnym hosťom Stinga bude talianska speváčka Giordana Angi Dopyt ho hybridnej práci rastie, na Slovensku pribudnú dve nové Regus centrá

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.