Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90282_new project 9.jpg
27. marca 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Bookmaker Niké pred druhým kolom: Tipéri predpokladajú nižší záujem voličov i triumf Čaputovej

BRATISLAVA 27. marca 2019 – Prezidentské voľby na Slovensku idú do finále. V sobotu 30. marca sa uskutoční druhé kolo, v ktorom spoznáme nového prezidenta na nasledujúcich 5 rokov. Favorit volieb je jasný. Majú v tom jasno aj tipéri? Rozprávali sme sa s hlavným bookmakerom najväčšej slovenskej stávkovej kancelárie Niké Richardom Slušným.

Richard, vráťme sa ešte k prvému kolu. Tam sa prognóza stávkovej kancelárie v prevažnej miere zhodovala s realitou. Ako bookmaker musíš byť s odvedenou prácou spokojný.

Áno, v prvom kole sme pomerne presne odhadli percentá jednotlivých kandidátov. Rozdiel medzi naším odhadom a realitou v prvom kole bol pri štyroch najväčších favoritoch maximálne do dvoch percent.

Boli tipéri v prvom kole pri svojich stávkach úspešní? Aké boli najvyššie výhry?

Tipéri boli v prvom kole pomerne úspešní. Presne trafili víťazku prvého kola, postupujúcu dvojicu a takisto aj percentá jednotlivých kandidátov. Hlavne prvých štyroch favoritov. Ako zaujímavosť môžem uviesť, že tipujúci odhadli účasť voličov na 47,5%, čo bola odchýlka od reality len 0,2%. Takže ich predpoveď bola oveľa presnejšia ako prieskumných agentúr, ktoré odhadovali účasť v prvom kole až takmer 60%. Najvyššiu výhru sme zaznamenali na to, že Z. Čaputová získa v prvom kole viac ako 37%, keď tipujúci vsadil na kurz 1,75 sumu 9999 € a vyhral tak 17 498 €. Zaujímavá bola aj výhra, kedy tipujúci veril tomu, že do druhého kola postúpi Z. Čaputová v čase, keď ešte ani zďaleka nebola favoritkou. Jeho presný odhad v krásnom kurze 3,3 a odvážnom vklade 1000 € bol odmenený výhrou 3300 €.

Čaká nás druhé kolo, kde sú karty rozdané. Bude teda mať Slovensko za prezidenta prvýkrát ženu?

Tipy pred druhým kolom sú zatiaľ rozložené v pomere 87% na Z. Čaputovú a 13% na M. Šefčoviča. Zdá sa, že tipujúci v tom majú pomerne jasno.

V ponuke sú aj iné možnosti. Pokorí víťaz 60-percentnú hranicu? Aká bude účasť voličov v druhom kole? Získa Čaputová viac ako 1,2 milióna hlasov?

Aj pred druhým kolom je možné staviť na rôzne stávky. Vypísali sme možnosť, koľko percent získa víťaz druhého kola, podľa tipov to zatiaľ vyzerá na hranicu 62%. Volebnú účasť v druhom kole odhadujú tipujúci medzi 45% až 46%. Máme vypísanú aj hranicu 48,74%, čo bola účasť v prvom kole a až 78% tipérov si myslí, že na druhé kolo príde menej ľudí. Máme v ponuke aj stávku na počet platných hlasov finalistov. Zatiaľ to vyzerá tak, že Z. Čaputová získa podľa 55% tipérov menej ako 1,2 milióna hlasov a 70% predpovedá M. Šefčovičovi v druhom kole viac ako 750-tisíc hlasov.

Je o druhé kolo rovnako veľký záujem, ako bol o prvé?

Na prvé kolo sme prijali stávky v sume 683-tisíc a pred druhým máme doteraz prijaté stávky za 105-tisíc. Ale najväčší záujem predpokladáme v posledných dňoch, veď napr. v posledný deň pred prvým kolom sme prijali tretinu všetkých stávok z prvého kola.

Aké sú najvyššie prijaté stávky v súvislosti s druhým kolom prezidentských volieb?

Najvyššia jednotlivá prijatá stávka na druhé kolo je 6000 € na výhru Z. Čaputovej v kurze 1,06 a eventuálnej výhre 6360 €. Máme však aj rozohrané tikety podané ešte pred prvým kolom. Vyberám napríklad tiket, na ktorom tipér stavil 3000 € na to, že Čaputová sa stane prezidentkou s kurzom 2,35 a eventuálnou výhrou 7050 €. A výhodný kurz 13,5 na víťazstvo Šefčoviča využil ďalší tipér, pričom na túto možnosť vložil 350 € a vyhrať môže až 4725 €.

Mimochodom, tento víkend sú prezidentské voľby aj na susednej Ukrajine. Vypísali ste kurzy aj na túto udalosť? Ozaj, aký je záujem zo strany Slovákov o tieto voľby? Koho tipéri favorizujú na prezidentský post u našich východných susedov?

Na Ukrajine prebehne v nedeľu prvé kolo prezidentských volieb, ktoré rovnako nechýbajú v našej kurzovej ponuke. Záujem tipujúcich nás prekvapil. Máme prijaté stávky v tisíckach eur.  Ako najväčší favorit našich tipujúcich sa javí prekvapivý líder volebných prieskumov V. Zelenskyj, ktorému verí až takmer 90% tipujúcich. Až za nim nasledujú skúsení politici P. Porošenko a J. Tymošenková. Najvyššiu stávku sme zaznamenali na to, že voľby na Ukrajine vyhrá V. Zelenskyj a u nás Z. Čaputová. Tipujúci na túto dvojicu vložil 4661€ a môže vyhrať 7504€.

K téme

Padne v lete teplotný rekord? Tipnite si v Niké! Volebný špeciál v Niké: Tipujte meno nového premiéra, ale aj strany, ktoré budú súčasťou novej vlády!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.