Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. októbra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Boban i Marko Markovič Orkestar

BRATISLAVA 22. októbra – Boban Markovič a jeho syn Marko , kráľ a princ balkánskych dychoviek, neúnavne križujú koncertné pódiá po celej Európe. Po minuloročnom fenomenálnom úspechu na trenčianskej Pohode bude opäť šanca nechať sa strhnúť balkánskou smršťou divokých rytmov . Svojou hrou inovujú tradičnú rómsku dychovku vplyvmi z celého sveta a s ľahkosťou stierajú rozdiely medzi starou kultúrou a postmodernou.

Boban Markovič a jeho orchester sídliaci v dedine Vladican Han na juhu Srbska odrážajú spletitý príbeh rómskeho etnika na Balkáne. Repertoár tvoria cigánske “klasiky”, tance ťoček a iné, ale predovšetkým “hity” filmov Emira Kusturicu a tiež materiál tvorený vlastnými skladbami. Na Slovensku balkánsku dychovku spopularizovali práve skvelé Kusturicove filmy. Boban Markovič nahrával hudbu k dvom z nich – Underground a Arizona Dream.

Boban Markovič Orkestar už dávno svojim úspechom boduje nielen na Starom kontinente. Na konte má množstvo medzinárodných úspechov, tradične sa zúčastňuje významných európskych a zámorských festivalov (Bažant Pohoda, Sziget, Mediawave, International New jazz Festival in Moers, Linz Festival, Lent – Maribor, Praha Respect Festival, Weltenklang festival St. Polten, Kapolcs festival, …). Ohľadom spomenutého Sziget festu stojí za pozornosť, že kôli obrovskému návalu návštevníkov, užívajúcich si Bobanovcov pred „World Music stage“ kapitulovali aj samotné ikony britpopu – Oasis. Oproti plánu radšej posunuli začiatok svojho vystúpenia a čakali 30 minút, kým BMO neskončili !

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jWsYubqZFag

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

„Hrajte trúbky túr 2022“ už čoskoro roztancuje Slovensko Boban Marković Orkestar v Bratislave!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.