Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

BILLA uviedla na pulty 333 nových slovenských potravín

BRATISLAVA 27. mája – BILLA Slovensko od 1.1. do 26.5.2014 zaradila do svojho portfólia až 333 nových slovenských potravín. V registri ich tak dnes má už 4 700. „Zákazníci si domáce potraviny v určitých segmentoch doslova vyžadujú a zároveň slovenský potravinársky priemysel stále viac a viac dokáže reflektovať ich očakávania, ako v oblasti kvality, tak i pri cenotvorbe,“ vysvetľuje generálny riaditeľ BILLA Slovensko Dariusz Bator. „Dobrým príkladom je sereďsko-trnavský I.D.C. holding, a.s., ktorý nedávno rozšíril ponúkané portfólio o 10 nových výrobkov (napr. Yami čokoládové tyčinky pomaranč, hrozno+aloe, Verbena želé cukríky, Attack oplátky a ďalšie) alebo zvolenská Mäspoma, ktorá rozšírila ponúkané portfólio až o 19 nových výrobkov (napr. koreniny a želírovacie prípravky) pričom ich cena pri vysokej kvalite patrí medzi najnižšie,“ dodáva Bator.

Pečenie pečiva Slovákom ide
Spomedzi novozaradených 333 produktov majú najväčší podiel mliečne a pekárenské výrobky. Pri celkovom pohľade na 4 700 zalistovaných položiek zistíme, že ich podiel je až 37%. Najkonkurencieschopnejšími sú pekári, ktorí majú silné regionálne zastúpenie a ponúkajú špecifické výrobky charakteristické pre danú oblasť. „V BILLA Slovensko neustále hľadáme kvalitných slovenských potravinárov a farmárov. Pri menších slovenských dodávateľoch sme pripravení akceptovať dodávky, ktoré nepokryjú celú našu predajnú sieť. Podmienkou je však vždy kvalita, konkurencieschopná cena a schopnosť splniť svoje zmluvné záväzky,“ hovorí Dariusz Bator.

REWE International AG je lídrom na rakúskom trhu v oblasti predaja potravinového a drogistického tovaru a jedným z najväčších zamestnávateľov v Rakúsku. V roku 2013 dosiahla firma doma a v zahraničí so spolu cca. 78.000 zamestnancami a cca. 3.700 predajňami obrat vo výške 13,21 miliárd EUR.

REWE International AG je súčasťou nemeckej skupiny REWE Group, ktorá patrí k najvýznamnejším európskym maloobchodným skupinám a predajcom rodinných dovoleniek.
REWE Group je aktívna v 13 európskych krajinách a v roku 2013 dosiahla obrat 50,6 miliárd EUR.

REWE International AG, so sídlom v rakúskom Wiener Neudorfe, prevádzkuje značky BILLA, Merkúr, Penny, BIPA, ADEG, ako aj viacero vlastných produktových značiek. S firmami ITS BILLA Reisen, JAHN REISEN, MERKUR Ihr Urlaub a Penny PACK‘N’GO operuje aj na trhu rodinných dovoleniek. V segmente supermarketov má predajne v Taliansku a siedmych krajinách strednej a východnej Európy – v Bulharsku, Chorvátsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, Českej republike a na Ukrajine.

BILLA Slovensko pôsobí ako súčasť REWE International AG od roku 1993. Je lídrom v segmente supermarketov na Slovensku. V súčasnosti ich prevádzkuje 122 a zamestnáva takmer 4 000 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 m BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných. Dominantnými medzi vlastnými značkami sú organické produkty Naše bio, domáca Slovenská farma a cenovo výhodný Clever. Rovnako dôležitý je v ponuke podiel čerstvých produktov v oblasti lahôdok, pečiva, ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov.

Pre viac informácií navštívte, prosím, www.billa.sk
Facebook: www.facebook.com/BillaSlovensko

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Sodastream je opäť bližšie k zákazníkom. Kúpiť sa dá už aj v predajniach BILLA Počas Vianoc Slováci na kvalite nešetria, ukázal prieskum. Menu si pripravia s prémiovými produktami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.