Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júna 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Bayer oslavou 150. výročia podporuje dobrovoľnícke projekty

BRATISLAVA 13. júna – Významná nemecká spoločnosť Bayer, ktorá ma zastúpenie aj na Slovensku si pripomína okrúhle 150. výročie svojho vzniku rôznymi dobrovoľníckymi a podpornými projektmi.

150 stromov
Už tento piatok 14. júna v rámci dobrovoľníckeho projektu Naše mesto organizovaného Nadáciou Pontis sa zamestnanci Bayeru zapoja výsadbou 150 stromčekov. 100 z nich bude určených pre bratislavský Horský Park, 25 vysadia zamestnanci Bayer zo stredoslovenského regiónu v Banskej Bystrici na sídlisku Podlavice a 25 kusov Buxosov a červených javorov bude skrášľovať priestory Materskej škôlky na Denešovej ul. v Košiciach na sídlisku KVP. Výsadba sa začne o 13.00 h v Bratislave a Banskej Bystrici a v Košiciach od 10.00 hod.

Edukačný chodník v Horskom parku.
Pri príležitosti osláv 150. výročia Bayer bola začiatkom roka vyhlásená iniciatíva na podporu dobrovoľníckych projektov zamestnancov z celého sveta. Do internej súťaže prišlo 660 projektov zo 62 krajín. Porota vybrala 150 z nich z 51 krajín, ktoré boli celkovo podporené sumou 604 000 Eur. Uspelo aj Slovensko s projektom Edukačný chodník v Horskom parku.

Projekt bol podporený sumou 5000 Euro. Edukačný chodník v centrálnom a známom historickom Horskom parku v Bratislave má byť realizovaný v spolupráci s Nadáciou Horský park, ktorá sa už 15 rokov stará o túto oázu zelene. Horský park je známym miestom nielen pre svoju útulnú Horáreň premenenú na kaviareň, ale predovšetkým pre unikátny zelený priestor na vyžitie detí a dospelých uprostred rušného mesta. Viac o Horskom parku sa dočítate na stránke http://www.horaren.sk/

Cieľom projektu je pripraviť pre verejnosť názorný edukačný chodník s informačnými tabuľkami o faune, flóre, histórii, unikátnych živočíchoch a rastlinách, ktoré žijú v Horskom parku. Súčasťou bude prehľadná mapa dostupná pre všetkých záujemcov. Projekt bude zároveň jedinečnou ponukou pre vzdelávanie bratislavských detí, ale aj domácich či zahraničných turistov. Popri vytváraní edukačných bodov budú súčasne zrekonštruované lavičky, búdky pre vtákov.

150 potrebných vecí pre seniorov
Zamestnanci spoločnosti Bayer na Slovensku sa súčasne rozhodli zorganizovať zbierku potrebných vecí pre seniorov žijúcich v domovoch dôchodcov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

ITAPA Health & Care: Slováci dnes nevedia, aký poplatok zaplatia u lekára. S tým bude koniec Kedy nám dôjde voda a kedy aplikácie nahradia lekára? Mladí Česi a Slováci majú podľa výsledkov prieskumu „Bayer Barometer 2022“ v tom jasno

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.