Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Banská Bystrica sa zahalila do bublín, pokorila rekord

BRATISLAVA 17. júna – Netradičným spôsobom pokrstili nové priestory svojej školy banskobystrickí školáci. Pomáhal im aj rektor Univerzity Mateja Bela doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD. Až 256 školákov aj dospelých vytvorili dnes dopoludnia v Banskej Bystrici rekord v počte bublifukujúcich ľudí. Rekord zároveň pokrstil nové priestory Školy u Filipa v opustenom trakte Filozofickej fakulty UMB, kam sa základná škola od septembra nasťahuje. Budova tak opäť ožije životom a kontinuita vzdelávania v univerzitnom meste pod Urpínom bude pokračovať.

Dnes, 16.6.2016 o 10:00 hod. školáci zo Školy u Filipa, ale aj ich rodičia, pedagógovia a hostia z Univerzity Mateja Bela zdolali rekord v počte bublifukujúcich osôb a to počas šiestich minút. Na rekord dohliadal Ing. Igor Svitok zo Slovenských rekordov. Magické 6-tky a bubliny sú zároveň symbolom prianí a túžob školákov, vízií a spoločných cieľov. Zároveň sú aj symbolom nášho osobného priestoru, ktorý chce škola zdieľať so všetkými svojimi priaznivcami.

Krstu nových priestorov sa zúčastnil aj rektor Univerzity Mateja Bela doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD. Spoločne so zriaďovateľom Školy u Filipa Ing. Jurajom Droppom slávnostne rozviazali veľkú mašlu a otvorili tak symbolicky brány novej školy. „Spolupráca UMB so Školou u Filipa prispieva k prepojeniu vysokoškolského vzdelávania s praxou najmä z pohľadu Pedagogickej fakulty UMB, v priestoroch ktorej bude základná škola pôsobiť. Som veľmi rád, že UMB sa dohodla na spolupráci so školou, ktorá sa snaží implementovať do svojej činnosti moderné trendy vzdelávania a svojím dielom prispeje touto kooperáciou k skvalitneniu aj absolventov UMB. Želám Škole u Filipa úspešný štart a dlhoročné pôsobenie v nových priestoroch, “ povedal rektor UMB.

Od septembra bude v priestoroch UMB takmer 200 žiakov Školy u Filipa naberať vedomosti a zároveň participovať na spoločných projektoch, ktoré už v týchto dňoch dolaďuje vedenie Školy u Filipa a UMB. „Sme veľmi radi, že budeme sídliť v priestoroch UMB, pretože nám to dáva ďalšie možnosti na užšiu spoluprácu medzi našou školou a Pedagogickou fakultou UMB. Študenti UMB môžu u nás vo väčšej miere praxovať a zároveň my pomôžeme vychovávať a usmerňovať budúcich kvalitných učiteľov. Za veľké pozitívum považujem tiež, že sa celý náš vyučovací proces bude realizovať na akademickej pôde v priestoroch, ktoré majú pre nás značný potenciál. Je pre nás naozaj veľkým prínosom, že vedenie UMB podporuje naše spoločné projekty, na ktorých začneme od septembra intenzívne pracovať,“ vysvetlila riaditeľka Školy u Filipa Mgr. Lenka Mihalicová.

Škola u Filipa bola založená v roku 2003. Základným motívom pre založenie bolo poskytnúť rodičom modernú cestu výchovy a vzdelávania k múdrym, dobrým, aktívnym, a preto šťastným deťom. Škola u Filipa sa dobrovoľne zúčastňuje na projekte KOMPARO, v rámci ktorého sú periodicky testovaní žiaci základných škôl. Projektu sa zúčastňuje 200 škôl z celého Slovenska. Výsledkami svojich žiakov sa už po tretíkrát za sebou zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.
Päť F Školy u Filipa
Farebná – veci nevidíme len čierno-bielo, veď svet okolo nás je farebný……a u nás je všetko farebné, naše triedy, pomôcky, oblečenie, ale aj naše myslenie……a preto, keď je u nás niečo farebné, tak je to veselé a prináša to radosť
Férová – sme féroví k sebe ale aj tým druhým, učitelia sú k nám féroví, vedia nám dať druhú šancu a často sa s nami rozprávajú….slabých neponižujeme, ale vyzdvihujeme ich silné stránky….hráme fair-play…..s čistými kartami
Formujúca – tak ako pri dnešnej bublinománii budú bublinky existovať v spoločnom priestore a vzájomne sa ovplyvňovať a formovať, tak to funguje aj na naše škole…..
Na ranných komunitách sa vedieme k zodpovednosti a samostatnosti, veľa si pomáhame…..chceme sa neustále zlepšovať……
„ Ftipná“ –učitelia nás chápu a vedia sa s nami zasmiať…..často sa učíme zábavnou formou a vtedy je na hodinách veselo…..na našej škole sa žiaci zabávajú spolu s učiteľmi
Flexibilná – keď sa zmení plán, vieme sa prispôsobiť situácií a nájsť iné riešenie,……Keď niečo organizujeme, máme vždy záložný plán, lebo sme tvoriví a my už vždy niečo vymyslíme……u nás je všetko možné….na biológii maľovať do snehu, na matematike tvoriť básničky

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Paradajs Photo Fest – Banská Štiavnica vstupuje na scénu medzinárodných fotografických festivalov Pacienti s klinickým syndrómom chronického srdcového zlyhávania nebudú musieť ostávať v nemocniciach. Pomôcť im má pilotný projekt tele-monitoringu od Union zdravotnej poisťovne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.