Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Až 40 percent Viedenčanov bude oslavovať Halloween

BRATISLAVA 30. októbra – Z roka na rok oslavuje stále viac Viedenčanov sviatok Halloween, čím sa stáva tradíciou aj u našich susedov. Kým ostatný rok sa do Halloweenskej zábavy zapojilo 28 percent obyvateľov mesta, tento rok to bude až 40 percent. To sú výsledky aktuálneho prieskumu Viedenskej hospodárskej komory, podľa ktorého minú Viedenčania na oslavu z noci 31. októbra na 1. novembra 11 miliónov eur. Pre 6 percent Viedenčanov je Halloween dokonca dôležitejším sviatkom ako tradičné fašiangy.

Podľa prieskumu minie Viedenčan v priemere okolo 26 eur na nákupy k sviatku Halloween. Viedenčania sa na „strašidelnú slávnosť“ chystajú nakupovať predovšetkým sladkosti (74 percent), dekorácie (26 percent), kostýmy (16 percent), zábavné predmety a potraviny s témou Halloweenu (oba po 12 percent). Až 20 percent viedenských domácností si tematický vyzdobí aj svoje obydlie. Dospelý sa bavia aj nákupom kníh, DVD titulov či CD s hororovou tematikou.

Pre väčšinu obyvateľov rakúskej metropoly je Halloween predovšetkým zábavou pre deti. Na tento sviatok dostávajú viedenské deti dokonca aj „strašidelné hračky“ (8 percent). Hlavne kostýmovaných najmenších baví tradícia chodenia z domu do domu a zbieranie sladkostí.

Jedna štvrtina viedenských fanúšikov Halloweenu oslavuje tento sviatok na súkromných Halloween parties a druhá v baroch a lokáloch a takmer polovica sa ich zabáva doma alebo u priateľov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Štvordňový trh Májový kvet prinesie do Trnavy tisícky kvetov Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.