Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Až 37 projektov získa príspevok v programe SPPoločne

BRATISLAVA 19. júna – SPP dnes zverejnil výsledky on-line hlasovania verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý pomôže ľuďom zlepšiť kvalitu života v ich bezprostrednom okolí, či oživí aktivity v ich komunite. Až 30 projektov s najvyšším počtom verejných hlasov sa môže už v júli pustiť do realizácie svojich projektov. Navyše 7 ďalších projektov, ktoré zaujali partnerov programu v rámci tretieho ročníka, získa bonusovú cenu. Výsledky verejného hlasovania sú zverejnené na www.sppolocne.sk.

SPP spolu s Nadáciou SPP vyhlásili v marci už 3. ročník programu SPPoločne, ktorý opäť spojil ľudí v mestách a obciach na celom Slovensku. Tento verejnoprospešný program je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Vytvára priestor pre aktívnych ľudí, ktorí sa môžu sami pričiniť a následne transparentne rozhodnúť o projektoch, ktoré skvalitnenia životnú úroveň, spolunažívanie občanov, skrášlia ich okolie, či oživia tradície v regióne, kde žijú a najlepšie tak poznajú jeho potreby a záujmy.

Prvé dva ročníky programu SPPoločne podporili viac ako 90 projektov v celkovej sume 640 000 eur. Takmer všetky projekty sú dnes už úspešne zrealizované a slúžia svojmu účelu.

Od 24. marca do 28. apríla 2014 mohli nepodnikateľské právnické osoby prihlasovať svoje projekty. Do 3. ročníka programu SPPoločne sa prihlásilo viac ako 650 projektov, z ktorých 150 postúpilo do verejného on-line hlasovania. Od 19. mája do 16. júna 2014 mohla široká verejnosť hlasovať o najprínosnejšie projekty v troch regiónov Slovenska. Ľudia mohli rozhodnúť až 3 hlasmi, ktorý projekt získa finančný príspevok na svoju realizáciu. Projekty mohli získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur.

Verejnosť poslala viac ako 190 000 hlasov, aby podporila 150 najoriginálnejších a najprínosnejších projektov, ktoré postúpili do transparentného, verejného on-line hlasovania. O príspevok v celkovej výške 200 000 eur sa podelí 37 projektov, z toho 30 projektov s najvyšším počtom hlasov získaných vo verejnom hlasovaní – 5 projektov v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 projektov v kategórii SPPoločne pre domovinu v každom z 3 regiónov Slovenska (západ, stred a východ) a 7 ďalších projektov získa bonusové ceny.

Po stopách prvého slovenského románu sa môže vydať obec Dolné Dubové, ktorá získala dostatočný počet hlasov a môže zriadiť parčík s pamätným kameňom, ktorý bude venovaný J.I. Bajzovi, v historickom centre obce. Krasňanské studničky – voda pre život je tiež jeden z úspešných projektov, ktorý sa môže zrealizovať vďaka verejným hlasom a môžu sa tak vytvoriť oddychové minizóny v zanedbaných lokalitách mesta Krásno nad Kysucou v osadách pri prameňoch studničiek. Projekt Deti bezpečne na kolesách získal tiež potrebné hlasy na vytvorenie dopravného ihriska v obci Moravany.

„Aj tretí ročník programu SPPoločne naplnil svoje poslanie do bodky. Oslovil, upútal a dal obrovskú príležitosť zrealizovať malé, zato prínosom veľké, komunitné, regionálne projekty.

Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí sa aktívne zapojili do programu SPPoločne, alebo svojím hlasom podporili niektorý z vybraných projektov,“ vyjadrila radosť Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Zoznam všetkých podporených projektov je zverejnený na www.sppolocne.sk. Na tejto stránke bude možné až do konca roka sledovať postupný priebeh realizácie všetkých podporených projektov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pri liečbe onkologických ochorení je výživa jedným z kľúčových faktorov André Rieu – Live v Bratislave 2022

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.