Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Avanade vytvára desiatky vysokokvalifikovaných IT pozícií

BRATISLAVA 21. novembra – IT projekt Avanade je dcérska firma spoločností Accenture a Microsoft. Na Slovensku sa vďaka nemu vytvárajú desiatky vysokokvalifikovaných IT pozícií.

Avanade je spoločný projekt firiem Accenture a Microsoft, ktorý vznikol s cieľom skombinovať silné technologické portfólio Microsoftu a schopnosti Accenture poskytovať služby, vrátane vývoja softvéru, aplikačného outsourcingu a biznis poradenstva. Globálne táto iniciatíva vznikla v roku 2000 a po celom svete pre ňu pracuje 15 tisíc ľudí. Na Slovensku pre Avanade pracuje v bratislavskej pobočke Accenture 135 zamestnancov a stále sa hľadajú desiatky ďalších.

„Pod brandom Avanade sa z Bratislavy už takmer 10 rokov špecializujeme výlučne na technológie Microsoft a pracujeme prevažne pre zahraničných zákazníkov,“ informoval Marek Gešo, marketingový manažér Accenture. „Z hľadiska právnej formy títo ľudia spadajú pod slovenskú pobočku Accenture, ktorá na Slovensku zamestnáva už vyše 1 200 ľudí v oblasti konzultačných, IT a outsourcingových služieb,“ dodáva Gešo a podotýka, že tieto kvalifikované pracovné miesta tu vytvorili bez štátnej podpory a investičných stimulov.

„V rámci Avanade sa venujeme najmä riešeniam pre riadenie vzťahov so zákazníkmi, pre biznis inteligenciu, pre obchodnú spoluprácu a komunikáciu, robíme aj integráciu aplikácií. Gro práce však tvorí vývoj softvéru na zákazku, napríklad pre mobilné zariadenia. V súčasnosti testujeme napríklad aplikácie pre platformu Windows Phone 8,“ uzatvára Gešo. Podľa časopisu Computerworld patrí Avanade medzi najlepších globálnych zamestnávateľov v IT odvetví.

Všetky informácie o projekte Avanade, ako aj o voľných pozíciách:
http://www.accenture.sk/avanade

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie O krajšie Slovensko sa postará takmer 10-tisíc ľudí, pomôžu Španej Doline aj nemocnici

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.