Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Aptech Europe daroval stredným školám routre za tisíce eur

BRATISLAVA 4. septembra – Internetová revolúcia na slovenských školách! Nezisková organizácia Aptech Europe v spolupráci s nadáciou Aidmatrix rozdeľujú slovenským stredným školám vysokokvalitné WiFi routre Brocade v celkovej hodnote viac ako 500 000 eur. Darované zariadenia slúžia na prípravu pracovným trhom mimoriadne žiadaných sieťových špecialistov a taktiež výrazne pomôžu k rozšíreniu širokopásmového bezdrôtového internetu na stredných školách. Je to jeden z najväčších vecných darov, ktorými boli obdarované slovenské stredné školy. Darované routre sú určené predovšetkým pre stredné odborné školy elektrotechnického zamerania.

Každá obdarovaná stredná škola získala WiFi routre šíriace bezdrôtový prístup k internetu a potrebné príslušenstvo k ich inštalácii. Tento dar umožní rozvíjať zručnosti stredoškolských študentov v oblasti mimoriadne žiadaného odboru sieťových špecialistov a následne im pomôže pri uplatnení sa na trhu

Projekt predstavuje ukážku funkčného prepojenia súkromného sektora a školstva. Realizátorom je Nezisková organizácia Aptech Europe. Do projektu sa prihlásilo 35 škôl, medzi ktoré sa rozdelí IT technológia spolu za pol milióna eur.

„Jedným z hlavných cieľov programu je podpora vzdelávacieho systému na Slovensku a pomoc pri kariérnej príprave budúcich IT špecialistov. Je paradoxné, že v čase rekordnej nezamestnanosti registrujeme výrazný nedostatok sieťových špecialistov – jednej z najžiadanejších IT profesií. Aj tento projekt a rekordný dar má pomôcť zlepšiť podmienky výučby na stredných školách, zabezpečiť lepšie prepojenie s praxou a vychovávať budúcich odborníkov v takej perspektívnej oblasti, akou sú informačné technológie. Aj preto sme sa zamerali najmä na stredné odborné školy, v ktorých vidíme najväčší potenciál,“ vyjadril sa Tomáš Božik, riaditeľ Neziskovej organizácie Aptech Europe a dodal: „Radi by sme pokračovali v podobných projektoch a naďalej vylepšovali hardvérové vybavenie stredných škôl. Práve to je totiž základom ďalšieho rozvoja IT zručností dorastajúcej generácie a moderného školstva.“

Doteraz boli obdarované stredné odborné školy v Nových Zámkoch, Banskej Bystrici, Starej Turej, Kysuckom Novom Meste, Poprade, Prešove, Košiciach, Humennom a Snine. V Bratislave získali wifi routre s príslušenstvom napríklad SPŠ elektrotechnická Zochova a Gymnázium Bilíkova.

„WiFi routre darované Neziskovou organizáciou Aptech Europe sú pre našu školu veľkým prínosom. Pomocou nich sme mohli skvalitniť výučbu sieťových technológií a zaradiť do tohto predmetu aj konfiguráciu a cvičenia na bezdrôtových technológiach, ktoré doteraz neboli možné pre chýbajúce technické pomôcky. WiFi zariadenia Brocade poskytujú možnosť cvičení na oboch voľných vysielacích pásmach 2,4GHz aj 5GHz, čo je pre výučbu zásadná výhoda,“ povedala riaditeľka Strednej odbornej školy J. Murgaša v Banskej Bystrici Mgr. Ľubica Ďurišová a dodala: „Druhým veľkým prínosom je možnosť použiť časť zariadení na školskú hotspot WiFi sieť. Táto školská sieť dáva študentom možnosť počas prestávok a voľných hodín napojiť sa internet, či už pomocou svojich smartfónov alebo cez notebooky. Pomocou darovaných zariadení sa nám podarilo dvojnásobne zväčšiť pokrytie a zlepšiť kvalitu pripojenia poskytovaného študentom.“

Výrobca routerov Brocade (zalistovaný v indexe NASDAQ) patrí medzi svetových lídrov v oblasti sieťových riešení pre globálnych lídrov. Brocade a Aidmatrix majú pevné partnerstvo s TechSoup Global – neziskovou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je šírenie technológií ako prostriedku zabezpečenia sociálnej zmeny. Združuje preto darcov – jednotlivcov a firmy – ktorí svojimi darmi pomáhajú zvyšovať úroveň IT vzdelávania a gramotnosti vo svete.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Aptech Europe s Accenture spúšťajú projekt IT v kurze PR.Konektor expanduje, pripája EFCOM

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.