Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Aplikácia City Monitor od QBSW už aj pre Google Glass

BRATISLAVA 30. októbra – Jedna z posledných noviniek na trhu informačno-komunikačných technológií, okuliare s označením Google Glass, boli predstavené v apríli minulého roku. Hoci ešte finálna verzia nie je na pultoch obchodov, svetoví ale aj slovenskí vývojári už pracujú na aplikáciách určených pre tieto „inteligentné okuliare“. Moderné riešenie určené pre širokú verejnosť dostane priestor aj na medzinárodnom kongrese ITAPA v Bratislave.

„Sme skutočne radi, že prinášame túto technológiu na ITAPu ako prví. Je našim cieľom integrovať inovácie zo sveta technológií do spoločnosti tak, aby mali prínos pre čo najširšie publikum,” hovorí Martin Hrnko, generálny riaditeľ spoločnosti QBSW a.s., ktorá novinku predvedie na kongrese.

Možnosť vyskúšať si, čo dokáže technológia Google Glass v spojení so šikovnou aplikáciou, budú mať návštevníci kongresu ITAPA 2014, 11.-12. novembra v Bratislave. Konkrétne pôjde o aplikáciu City Monitor, ktorá už funguje na mobilných zariadeniach, optimalizovanú pre zariadenie Google Glass. V priestoroch Hotelu Crown Plaza si vyskúšajú mimikou, hlasom či dotykom nahlasovať podnety magistrátu, respektíve správcovi verejného majetku.

V súčasnosti môžu už aplikáciu City Monitor plnohodnotne využívať na smartfónoch a databáza registruje už tisícky nahlásených nedostatkov samospráve od Bratislavy, cez Nitru až po Košice. Veľkému počtu nahlásených nedostatkov vo verejnom priestranstve nahráva jednoduché ovládanie. Stačí odfotiť smartfónom výtlk, nefunkčné osvetlenie či iný objekt, pridať popis a hlásenie putuje okamžite príslušnému magistrátu, ktorý môže ihneď problém riešiť.

Na medzinárodnom kongrese si prídu na svoje návštevníci so záujmom o najnovšie trendy a inovácie v oblasti informatizácie spoločnosti. Primárne je ITAPA určená zástupcom samosprávy, štátnej správy či akademickej obce, no zúčastniť sa po zakúpení lístka môžu aj osoby zo súkromného sektoru.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Tatra banka získala 2 prestížne ocenenia Narastie počet pacientov s pľúcnou fibrózou po pandémii Covid 19?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.