Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Aký je správny vzorec na moderné školstvo?

Bratislava, 20. septembra 2016 – Idú slovenské školy s dobou? Aj na túto otázku prinesie odpoveď odborná konferencia University Day 2016, ktorá sa koná 22. septembra v Jasnej. Stretnú sa na nej zástupcovia slovenských univerzít, a obsahom budú nielen vízie, ale aj praktické know-how, ako môžu moderné technológie zlepšiť úroveň nášho vzdelávania. Konferenciu organizuje spoločnosť DATALAN, líder v IT inováciách na slovenskom trhu.

Stretnutia sa každoročne zúčastňujú stovky hostí. Prínosom sú pre nich skúsenosti desiatok spíkrov, ktorí sa vystriedajú na pódiu aj v diskusiách. Tento rok prijali pozvanie aj zaujímaví odborníci zo zahraničia: Themis Mastoridis z California Polytechnic State University, pôsobiaci aj v CERNe, Burton Lee zo Stanfordskej univerzity, poradca viacerých ministrov školstva, či Otomar Sláma, z Centra pre prenos poznatkov a technológií z Karlovej univerzity v Prahe. Podelia sa o svoje cenné skúsenosti s inováciami v univerzitnej praxi. Konferencia je výnimočná aj účasťou zástupcov všetkých významných slovenských univerzít, ktorí nielen diskutujú, ale prinášajú inšpiratívne nápady, ako zlepšiť budúcnosť školstva na Slovensku.
Mnohé naše vysoké školy už vybudovali kvalitnú IT infraštruktúru a teraz sa chcú sústrediť na inovatívne spôsoby jej využitia vo vzdelávacom procese aj výskume. Pomôcť im s tým a predstaviť najnovšie možnosti je úloha IT firiem. Práve preto DATALAN organizuje stretnutie, ktorého obsah vychádza z reálnych potrieb – učiteľov aj študentov:

HLAVNÉ TÉMY UNIVERSITY DAY 2016

Infraštruktúra pre univerzity
• Bezpečnosť citlivých dát a ich dostupnosť
• Ochrana a monitoring sietí
• Komunikácia prostredníctvom elektronických schránok

Veda a výskum
• Internet vecí, drony a ďalšie zaujímavé technológie vo vede a výskume
• Jednoduché a efektívne spracovanie dát
• Zdieľanie poznatkov, doma aj so zahraničím

Atraktívne vzdelávanie
• Inovácie vo vzdelávaní
• Prepojenie vzdelávacieho obsahu na základe významu
• Analýzy hodnotenia predmetov a prednášajúcich

Školy v bezpečí
Digitálna éra prináša rastúce množstvo technológií aj v školstve a s nimi rastie aj množstvo dát, prístupov, identít, procesov v online prostredí – preto na dôležitosti naberá téma bezpečnosti. Minulý rok sa v prieskume 59% účastníkov konferencie University Day vyjadrilo, že by privítali zvýšenú ochranu dokumentov a dát aj za cenu intenzívnejšieho monitoringu prístupov k nim. Preto tento rok technologickí experti prezradia, ako na bezpečnosť citlivých dát, ako mať dáta pod kontrolou, ako riadiť bezpečnosť v heterogénnom prostredí s veľkým množstvom používateľov, či ako zabrániť zneužitiu prístupu privilegovaných účtov.
Nové trendy vs. realita
Konferencia University Day každoročne potvrdzuje, že inovácie nie sú pre ľudí zo slovenského školstva vôbec cudzím slovom. Napríklad až 100% z nich uviedlo, že by uvítali online platformu na zdieľanie informácií a podkladov vo výučbe. Na praktickej ukážke preto predstavíme sémantické nástroje, ktoré modernizujú vzdelávací obsah a vďaka ktorým učitelia môžu vyučovať témy, a nie len predmety. Práve týmto smerom sa totiž vzdelávanie bude uberať v blízkej budúcnosti.
Vzdelávanie pre prax
Konferencia je prínosná aj možnosťou nachádzať spoločné stanoviská k aktuálnym „horúcim“ témam. Jednou z nich je aj spolupráca univerzít a firiem na výskume, a tiež prepojenie školstva s praxou. Diskutovať sa bude tom, ako to funguje v zahraničí a aké sú možnosti na Slovensku, aké sú riziká aj prekážky, a čo musia urobiť obe strany pre to, aby sa situácia zlepšila.

Pre hostí konferencie, ktorí sa môžu zaregistrovať online na www.universityday.sk, pričom účasť je bezplatná, je pripravený naozaj bohatý program. Na záver ho spestrí zaujímavá návšteva osobností z netradičných projektov, ktoré DATALAN podporuje. Daniel Valúch z CERNu porozpráva o podpore a vyhľadávaní mladých talentov v súťaži ZENIT a o tom, prečo sú v IT svete dôležité ženy a ako zvýšiť ich počet na technických univerzitách, príde porozprávať Petra Kotuliaková a Natália Kisková z projektu Aj Ty v IT.

Vysoký kredit konferencie University Day potvrdzuje tak rastúci počet hostí, ako aj renomovaní spíkri. Na Slovensku sa nekoná konferencia podobného obsahu, rozsahu a s takou účasťou. Aj tento rok bude postavená na dynamických prezentáciách, ktorých úlohou je inšpirovať, na príkladoch z praxe a otvorenej diskusii. UNIVERSITY DAY je tiež pre hostí výnimočná príležitosť stretnúť sa s najvýznamnejšími zástupcami akademickej obce a technologickými lídrami pod jednou strechou.

Viac informácií a kompletný program konferencie nájdete na www.universityday.sk

Partnermi konferencie sú spoločnosti IBM, HPE, CISCO, Softip, DELL, Infinera, Flowmon, Thycotic a Epson.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

„Nechcem umrieť,“ opakovala som si. Ale PREČO JA?! Sandra Brown a jej romantický triler Dokonalá lesť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.