Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. mája 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako v biznise držať krok s IT trendmi bez veľkých investícií?

BRATISLAVA 22. mája – Takmer tri desiatky odborníkov a množstvo nápadov, vďaka ktorým budete k informačným technológiám pristupovať inak. Na konferencii DATALAN IT FORUM 2014 vás čakajú najnovšie trendy, netradičné riešenia a úspešné príklady z praxe. Zoznámte sa 29. mája v bratislavskom hoteli NH Gate One s inováciami, ktoré dokážu zmeniť aj vašu budúcnosť.

Hlavnými témami konferencie sú cloudové služby, Big Data a mobilita. „Vieme, aké praktické otázky dnes zaujímajú firmy na Slovensku,“ informoval generálny riaditeľ DATALANu Marek Paščák. „Zároveň sa však chceme ako líder na trhu informačných technológií podeliť so zákazníkmi a partnermi o víziu, ako by slovenský biznis mohol vyzerať zajtra,“ doplnil.

Big Data a Fast Data sú príkladom trendu, o ktorom sa veľa hovorí, no v slovenskej praxi sa takmer nevyužíva. Mnohí manažéri sa obávajú, že na slovenské pomery je to príliš drahá záležitosť. To však nemusí byť pravda. „V DATALANe pracujeme s fungujúcimi nástrojmi pre správu veľkého objemu dát aj na princípe opensource. Hosťom konferencie ukážeme, ako zefektívniť rozhodovacie procesy a analyzovať dáta v reálnom čase aj bez veľkých nákladov,“ vysvetľuje Stanislav Levársky.

Martin Morávek z tímu DATALAN zase priblíži omnichannel riešenia pre on-line akvizičný proces v ére mobility. „Zákazník by mal mať možnosť zvoliť si vlastnú cestu k produktu,“ hovorí o filozofii, ktorá je za týmto riešením. „V dnešnej dobe by mali byť firmy pripravené poskytnúť svojim klientom skutočne personalizované služby, pokiaľ ich nechcú stratiť.“ Omnichannel prístup totiž dokáže zabezpečiť jednotnú komunikáciu firmy smerom na klienta bez ohľadu na použitý kanál a zvolené zariadenie. Vďaka tomu zákazník nedostane tú istú ponuku viackrát, prípadne ho firma neosloví protichodnými návrhmi.

O mobilite bude hovoriť aj MUDr. Peter Krcho, prednosta kliniky neonatológie v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach. Nie je pre neho len samoúčelnou technológiou, ale dôležitým nástrojom pri záchrane životov malých pacientov.

Špeciálnym hosťom je aj Giorgio Dossena zo spoločnosti SAS, ktorý predvedie, ako odhaliť relevantné informácie ukrývajúce sa vo veľkom objeme dát. Rýchlosť rozhodovania je totiž kľúčom k úspechu a vizuálne riešenie, ktoré spíker predstaví, dokáže odhaliť neznáme trendy okamžite bez ohľadu na množstvo dát.

Richard Sládek z DATALANu si pre hostí pripravil demo ukážku moderného cloudového CRM riešenia, ktoré umožňuje intuitívny a mobilný prístup k správe zákazníckych prípadov, a s príkladom, ako CRM pomáha zvýšiť predaj služieb v praxi, príde Branislav Adamovič z poisťovne Kooperativa.

O skúsenosti z biznisu sa podelí aj Peter Gál zo Slovak Telekomu. Na praktickej ukážke znázorní, ako bezpečne ukladať a zdieľať dokumenty v privátnom cloude aj bez veľkých nákladov. A chýbať nebude ani horúca téma dneška – bezpečnosť správy dát a prístupov.

Účastníci konferencie DATALAN IT FORUM 2014 navyše budú mať možnosť pozrieť si na vlastné oči nové netradičné technológie, ako napríklad inteligentné okuliare od Googlu, nové tlačiarne, veľkorozmerné informačné tabule, či obrazovky budúcnosti. Dozvedia sa viac o aj tom, ako môže vyzerať škola bez papierov a tabúľ či mobilná vizita v nemocnici.

Na konferenciu sa môžete zaregistrovať on-line na www.datalan.sk/itforum
Podujatie je bezplatné a kapacitne obmedzené.
Hlavnými partnermi konferencie DATALAN IT FORUM 2014 sú spoločnosti IBM, HP a Samsung. Podujatie podporili spoločnosti Microsoft, SAS, ESET, Slovak Telekom, Veeam, Evolveum a 2quadrant. Mediálni partneri: Hospodárske noviny, a magazíny Infoware a PC Revue.

O spoločnosti DATALAN, a. s.
Spoločnosť DATALAN pôsobí na slovenskom trhu od roku 1990 a v súčasnosti je popredným poskytovateľom informačných technológií na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôkazom toho je ocenenie IT firma roka, 3. miesto v kategórii Firma roka TREND TOP 2010 a najvýznamnejšie partnerské ocenenia medzinárodných IT spoločností. Hlavnými oblasťami pôsobenia spoločnosti DATALAN sú infokomunikácie, softvér, outsourcing a cloud. Vďaka skúsenému tímu odborníkov, ktorí sú držiteľmi viac než 600 platných odborných certifikátov, spoločnosť úspešne zrealizovala mnohé rozsiahle projekty v oblasti správy dokumentov a informácií, riadenia procesov a spolupráce, optimalizácie IT infraštruktúry, outsourcingu IT a dodávok hardvéru. Prioritou spoločnosti DATALAN je zodpovedné podnikanie a kvalita poskytovaných riešení a služieb, čo potvrdzujú aj európske certifikáty manažérstva kvality ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 a ISO/IEC 27001:2005.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Najväčšia potravinová zbierka na Slovensku hlási 2 milióny eur a 2 000 ton jedla UNIQA prispela sumou 30 000 eur na vybudovanie detského psychiatrického stacionára v Martine

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.