Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ako_nevychovat_malych_tyranov.jpg
Foto: Bux.sk
28. marca 2022 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako nevychovať malých tyranov

28.3.2022 – V prieskume časopisu Parents sa zistilo, že 76% matiek a 58% otcov tvrdí, že dnešné deti nie sú také láskavé ako deti v minulosti. Rodičia z prieskumu organizácie Sesame Workshop mali podobný názor: 67% z nich tvrdilo, že väčšina dnešných detí je nezdvorilých, pričom 43% sa vyjadrilo, že podľa ich názoru nie je ohľaduplnosť silnou stránkou ich vlastných detí. Je očividné, že hoci rodičia veľmi chcú pestovať vo svojich deťoch dobro, mnohí si nie sú istí ako na to…

Ako nevychovať malých tyranov je jednoduchá, akčná a vtipná príručka pre rodičov, ktorí chcú zo svojich detí vychovať poctivých, dobrosrdečných, sebavedomých a samostatných ľudí, ktorí možno jedného dňa zachránia svet.

Je to vôbec v dnešnom svete možné?
To si pri výchove svojich detí uvedomila oceňovaná žurnalistka Melinda Wennerová Moyerová. Často dostávala prosby, aby skúmala jednoduché rodičovské otázky. Vtedy si uvedomila, že jedna obrovská kapitola o výchove je vynechávaná, a to: ako vychovať deti, aby sa z nich nestali malí tyrani.

Sociálne médiá a televízia dnes odovzdávajú deťom správu, že byť sebecký a nepríjemný je úplne v poriadku. My však chceme deti, ktoré poznajú, čo znamená empatia a dobré skutky. No ako to dosiahnuť? Ako vychovať ohľaduplné a  dobrosrdečné deti, ktoré budú etické ako doma, tak aj vo svete?

Kniha Ako nevychovať malých tyranov je plná vedecky podložených faktov a dôkazov a ponúka svieži, občas prekvapivý pohľad na výchovu našich detí. Najprv sa snaží načrtnúť vlastnosti, ktoré chceme, aby naše deti mali, napríklad čestnosť, štedrosť, antirasizmus a potom poskytuje vedecky podložené stratégie, ktoré pomôžu rodičom vštepiť tieto vlastnosti svojim deťom. Inšpirujte sa, ako si vychovať také deti, s ktorými by ste sa chceli kamarátiť aj vy.

„Wennerová Moyerová spája optimistický, humorný tón s priamymi radami a vytvára výbornú príručku pre rodičov, ktorí chcú vybudovať lepší, spravodlivejší a silnejší svet. Túto skvelú zmes stratégií a humoru by ste si nemali nechať ujsť,“ napísali v Publishers Weekly.

Melinda Wennerová Moyerová je oceňovaná editorka a novinárka, ktorá pracuje pre časopis zameraný na rodičovstvo. Žije so svojím manželom, dvomi deťmi a psom v New York Hudson Valley. Zhrozená tým, že svet velebí a vyzdvihuje nevychované a zákerné deti, sa pustila do písania tejto knihy.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Jej krása a dobrota ho očaria… Nová romanca Učiteľkina voľba Dievča z ulice obráti jej život hore nohami

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.