Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako budú vyzerať naše univerzity v roku 2020?

BRATISLAVA 16. septembra – Zástupcovia slovenských univerzít budú mať opäť príležitosť spoznať najnovšie trendy v modernizácii vzdelávania. Konferencia UNIVERSITY DAY 2015, ktorú organizuje spoločnosť DATALAN 17. septembra v Jasnej, predstaví nielen technologické novinky, vízie a svetové trendy, ale aj úspešné príklady z praxe a inovácie, ktoré môžu inšpirovať k pozitívnym zmenám na slovenských univerzitách.

Ambíciou spoločnosti DATALAN, patriacej medzi lídrov v oblasti informačných technológií na slovenskom trhu, je prinášať na pôdu univerzít najmodernejšie technológie, ktoré vytvoria komunikačný kanál medzi študentmi a školou, inovatívne riešenia, vďaka ktorým sú informácie dostupné na jeden klik, a mobilné služby pre študentov, ako aj riešenia na podporu manažmentu univerzít a interných procesov. DATALAN úspešne realizoval mnohé významné IT projekty napr. na STU, Univerzite Komenského, Žilinskej, Trenčianskej, Technickej univerzite vo Zvolene, či Technickej univerzite v Košiciach. Svoje skúsenosti a trendy v tomto segmente každoročne prezentuje aj na konferencii, ktorá zaujme nielen kvalitným a bohatým obsahom, ale aj dynamickým formátom. Ako zdôraznil Miloslav Gregáň, ktorý oblasť modernizácie školstva v DATALANe zastrešuje, v školstve je nevyhnutná systémová zmena a jej dôležitou súčasťou musí byť využívanie možností, ktoré prinášajú najnovšie technológie – nielen zo strany študentov, ale aj školských pracovníkov a samotných pedagógov. Cieľom je zefektívnenie a skvalitnenie procesov, výučby aj vzájomnej komunikácie. „Na to, aby mohol pedagóg vstúpiť do 21.storočia ako moderný učiteľ, potrebuje aj moderné vybavenie a tiež pochopenie zásady – učme deti ich prostriedkami,“ uviedol Gregáň.

Hlavné témy konferencie UNIVERSITY DAY 2015
– Personalizácia vzdelávacieho obsahu
– Online a interaktívne vzdelávanie
– Ranking škôl a študentov
– Digitálna univerzita – správa a zdieľanie dokumentov
– Telekonferencie, najnovšie technológie v triedach, aplikácie vo vzdelávacom procese
– Nové metódy vzdelávania s nositeľnými technológiami
– Umelá inteligencia, správa dát s významom
– Simulácie vo výskume, interdisciplinárny výskum
– Bezpečnosť dát a monitorovanie prístupu, ochrana obsahu v ére mobility
– Privátne cloudy, virtualizácia sietí, infraštruktúra pre univerzity – ako prežiť informačnú katastrofu

Možnosti aktuálne horúceho trendu, internetu vecí, priamo v sektore školstva predstaví exkluzívny zahraničný hosť – Arabella Bakker zo spoločnosti Samsung. Príklady zo zahraničia prinesie aj Robert Tickell z Veľkej Británie, ktorý odprezentuje technológie pomáhajúce v oblasti rankingu študentov a škôl – pri nábore šikovných študentov, ich aktívnom zapojení do výučby, spolupráci a v neposled-nom rade aj pri posilnení reputácie univerzity. Konferencia UNIVERSITY DAY 2015 je však nielen prezentáciou informácií, ale tiež platformou na zdieľanie skúseností, a po úspechu z minulého ročníka nebude chýbať ani unikátna diskusná platforma, v ktorej sa stretnú zástupcovia akademickej sféry a technologickí lídri. Témou diskusií budú trendy a perspektívy vo vzdelávaní, a akčný plán implementácie a digitalizácie školstva do roku 2020. Účasť v diskusii prisľúbili zástupcovia takmer všetkých slovenských univerzít a tiež napr. Prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., predseda SAV a Róbert Škripko, generálny riaditeľ Výskumnej agentúry Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

O účasť na podujatí prejavila záujem viac než stovka hostí z univerzitného a vedeckého prostredia, pre ktorých budú opäť pripravené aj živé ukážky najnovších technológií – napr. analytický softvér na správu dát, virtuálne simulácie, či ukážky dronov priamo pri zásahu v praxi.

Partnermi konferencie sú spoločnosti CISCO, DELL, HP, IBM, Samsung a Microsoft.

Viac informácií a kompletný program konferencie nájdete na www.universityday.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

120 dobrovoľníkov spoločnosti Mars venovalo tento rok viac ako 800 hodín svojho času na pomoc komunitám v strednej Európe MetLife predstavil životné poistenie pre pokojný život Life 50+

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.