Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2016 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

80 000 eur pre komunity, kde to žije

BRATISLAVA 8. septembra – Máte nápad, ako zlepšiť život ľudí vo vašom okolí, ale nemáte na to dosť peňazí? Môže vám pomôcť komunitný grant Nadácie VÚB. Tento rok získa 24 vybraných projektov grant vo výške 3 000 eur, dva z prihlásených projektov, pokiaľ budú z oblasti komunitného podnikania start-upového charakteru, dostanú špeciálne ocenenie Impact HUB v hodnote 4 000 eur.

V každom meste či obci sa nájdu ľudia, ktorí majú odvahu a odhodlanie urobiť pre svoju komunitu kus práce na projekte, ktorý všetkým dlhodobo spríjemní život. Potrebujú len dobrých spolupracovníkov a často aj finančnú pomoc. Ak patríte medzi nich, nepremeškajte príležitosť uchádzať sa o komunitný grant Nadácie VÚB. Či už plánujete obnoviť park, kultúrnu tradíciu alebo vybudovať ihrisko, stačí vyplniť náš elektronický formulár prostredníctvom elektronického systému www.nadaciavub.egrant.sk a odoslať ho do 30. septembra 2016. Tento rok pri výbere tých správnych nápadov pomôže aj organizácia Impact HUB, ktorá má s komunitnými projektmi veľa skúseností. S ich pomocou sme sa rozhodli tento rok dať šancu aj spoločensko-prospešným projektom z oblasti komunitného podnikania alebo s technologickým zameraním.

„Máme záujem podporovať aktivity, ktorých výsledky sú v komunitách dlhodobo udržateľné aj v budúcnosti. Práve túto stránku projektov dokážu najlepšie posúdiť odborníci z Impact HUB, keďže mnohé sledujú už niekoľko rokov. Naša grantová schéma umožní uskutočniť tie najlepšie v každom z ôsmich krajov Slovenska,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.

O 3 000 eur sa môžu uchádzať mimovládne organizácie, komunitné centrá, ale aj samosprávy. Nadácia VÚB podporí 24 komunitných aktivít (projektov) v oblasti vzdelávania, ekológie, umenia a kultúrneho dedičstva, teda 3 v každom z 8 krajov Slovenska a udelí 2 špeciálne ocenenia Celkovo bude prerozdelených 80 000 eur. Detailnejšie informácie nájdete na webstránke www.nadaciavub.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Letné autobusy v Banskobystrickom kraji prispejú k sezóne plnej zážitkov Erózia vytvorila Kamennú izbu. V Šiatorskej Bukovinke sprístupnili novú turistickú lokalitu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.