Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96481_pocas europskeho tyzdna mobility zssk mysli aj na cyklistov a ponuka im moznost prepravit bicykel bezplatne 676x451.jpg
10. septembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

ZSSK v rámci 20. ročníka Európskeho týždňa mobility znižuje cenu lístkov na polovicu

10.9.2021 – Národný dopravca ponúka cestujúcim 50 % zľavy na cestovanie vo vlakoch Os a Rex a bezplatnú prepravu bicykla.

Emisie oxidu uhličitého znamenajú pre environment naozaj alarmujúci problém. Svedčí o tom aj varovanie Svetovej meteorologickej organizácie, že ak nedôjde k zníženiu emisií CO2 a ďalších skleníkových plynov, bude to mať pre našu planétu fatálne následky. Začiatkom tohto roku sa v dôsledku protipandemických opatrení dočasne znížila mobilita obyvateľstva, čo priaznivo prispelo nielen k čistejšiemu ovzdušiu. Potvrdilo sa tak to, o čo sa snaží aj samotný Európsky týždeň mobility (ETM).

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) bude aj tento rok partnerom kampane ETM, nad ktorou prevzal záštitu Ján Budaj, minister životného prostredia Slovenskej republiky. Témou ročníka 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ a jeho cieľom je zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy s nulovými emisiami.

ZSSK ako národný dopravca si už tradične pripravila atraktívne 50 % zľavy pre svojich cestujúcich od 16. do 22. septembra v 2. vozňovej triede vo všetkých osobných vlakoch a regionálnych expresoch na území Slovenska. Nezabúdame ani na cyklistov a počas týždňa mobility im ponúkame možnosť prepraviť bicykel bezplatne.

Poznámka: Preprava bicykla je možná bez cestovného lístka, no len do naplnenia kapacity vlaku. Po jej naplnení môže zamestnanec ZSSK s ohľadom na bezpečnosť odmietnuť naloženie ďalšieho bicykla.

Lístok je možné zakúpiť iba počas trvania akcie od 16. do 22. 9. 2021:

v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK,
na tratiach TEŽ a OŽ prostredníctvom SMS predaja ZSSK (SMS číslo 2233),
vo vlaku u sprievodcu,
prostredníctvom internetovej verzie e-shopu ZSSK na zssk.sk – pri nákupe je potrebné zvoliť zľavu „EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY“.
pri platbe kreditom zo Zákazníckeho konta ZSSK ID je možné uplatniť aj ďalšiu zľavu využitím bonusového kreditu
cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom:

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.zssk.mobapp.android
https://apps.apple.com/sk/app/ideme-vlakom/id1465574367?l=sk

„Cieľom projektu je využívať alternatívne spôsoby prepravy, ako napríklad bicykel, mestskú hromadnú dopravu, vlak, či „pešibus“ a tak pomôcť životnému prostrediu, ktorého sme všetci súčasťou. Vymeniť auto za vlak je vždy správnym rozhodnutím a dokazuje to aj fakt, že sme vďaka tomu za rok 2020 spoločne ušetrili viac ako 315 tisíc ton oxidu uhličitého, čo je skutočne ohromné číslo,“ uviedol Roman Koreň, predseda predstavenstva ZSSK.

Kampaň ETM postupne oslovuje čoraz viac samospráv, organizácií, škôl aj súkromných spoločností. V minulom roku sa zapojilo celkom až 53 krajín s počtom 2 945 zaregistrovaných samospráv. Stúpajúci počet prihlásených sídel je badateľný aj na Slovensku. V roku 2020 sa do kampane pridalo až 55 slovenských miest a obcí.

Viac informácií o tejto kampani nájdete tu à https://www.zssk.sk/tyzden-mobility/

Informačný servis

K téme

Posledný Panter je na trati a uzatvára dodávku 25 elektrických „šeliem“ z najväčšieho tendra ZSSK Do diaľkových vlakov ZSSK smeruje najmodernejšia posila v podobe šiestich reštauračných vozňov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.