Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99411_adobestock_387927591 676x451.jpeg
22. júla 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

ZP Union zazmluvnila v tomto roku viac ako dve stovky nových ambulancií

22.7.2022 – Za uplynulých šesť mesiacov sa zmluvná sieť ambulancií v zdravotnej poisťovni Union poriadne rozrástla. Zmluvy s poskytovateľmi sa rozšírili o ďalších 136 ambulancií špecializovanej ambulantnej starostlivosti, 98 zubno-lekárskych ambulancií a 14 gynekologicko-pôrodníckych ambulancií,“ približuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. Celkovo tak má poisťovňa uzatvorených už viac ako 11 400 zmlúv s poskytovateľmi od východu až po západ krajiny. Podľa jej slov sú však na Slovensku stále odbornosti, v ktorých špecialisti chýbajú. Ide napríklad o pneumológov, endokrinológov, imunológov, neurológov a psychiatrov, kardiológov, po ktorých je aktuálne najväčší dopyt. „Ak sa nám v týchto odbornostiach prihlásia ďalší lekári, veľmi radi ich čo najskôr zazmluvníme,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione.

Už počas prvého polroka zaznamenal Union nárast počtu pacientov ošetrených u špecialistov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Zvýšený dopyt poistencov po týchto vyšetreniach dokazuje, že ďalšie zazmluvňovanie je racionálnym krokom. Stále tiež ostáva v platnosti bezlimitné prostredie pre fakturovanie výkonov v prípade ambulantných špecialistov. „V tomto roku sme všeobecným lekárom, špecialistom, gynekológom a zubným lekárom navyšovali úhrady za ich výkony a naďalej budeme uhrádzať aj výkony telemedicíny,“ hovorí B. Dupaľová Ksenzsighová.

„Nových lekárov zazmluvňujeme nad rámec verejnej minimálnej siete, pretože chceme pre našich poistencov zabezpečiť nadštandardnú sieť zmluvných poskytovateľov s čo najlepšou dostupnosťou a kvalitou zdravotnej starostlivosti,“ vysvetľuje E. Májeková. Ako ďalej dodáva, v tempe zazmluvňovania a v počte zazmluvnených poskytovateľov je Union lídrom na Slovensku a pochváliť sa môže aj tým, že požiadavky poskytovateľov zdravotnej starostlivosti dokáže poisťovňa vybaviť veľmi rýchlo. „Poskytujeme maximálnu súčinnosť, vrátane osobnej asistencie – napríklad aj pri aktivácii elektronických služieb (eRecept, online pobočka), ktoré sú potrebné pri poskytovaní a fakturovaní zdravotnej starostlivosti,“ hovorí E. Májeková.

Informačný servis

K téme

Victor Ibara: Stres v práci zajedám v nemocničnom bufete – rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom zatiaľ stále hľadám Vedeli ste, že zdravotná poisťovňa vám môže pomôcť s letným programom pre vaše dieťa? Union a ŠNOP sa postarajú o zdravie, aj o zábavu!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.