Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94733_gettyimages 1201500582 676x416.jpg
25. januára 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

ZP Union sponzoruje lekárom prístup do svetovej lekárskej knižnice

25.1.2021 – Union zdravotná poisťovňa podporuje vzdelávanie slovenských lekárov a preto významne finančne prispela Slovenskej lekárskej komore na zakúpenie prístupov pre všetkých jej členov do elektronickej lekárskej knižnice Ovid (LWW) a databázy 5MinuteConsult. „Naši zdravotníci v nich nájdu okrem iného aj najnovšie medicínske poznatky v súvislosti s ochorením Covid-19,“ upozorňuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa ZP Union.

Elektronická lekárska knižnica Ovid (LWW) je prehľadná a neustále sa aktualizuje. Lekári prostredníctvom nej majú k dispozícií digitálny prístup k tisíckam diagnóz a informáciám o ich následnom riešení. Tieto informácie sú doplnené pracovnými postupmi, videami medicínskych procedúr, fyzioterapeutickými videami, ako aj veľkým množstvom obrazovej dokumentácie.

Databáza 5MinuteConsult.com je pre lekárov aktualizovaným zdrojom informácií pre porovnávaciu klinickú diagnostiku. Obsahuje viac ako 2000 diagnóz, poznatky o interakciách liekov, informácie o laboratórnych testoch, ktoré uľahčujú laboratórnu prípravu, viac ako 3200 príručiek na vzdelávanie, stovky videí a algoritmov na diagnostiku a liečbu, ako aj tisíce obrázkov na vizuálnu podporu.

Viac sa o možnostiach prístupu do elektronickej lekárskej knižnice a databázy lekári môžu dozvedieť aj na stránkach Slovenskej lekárskej komory alebo na stránke i-med.

Tento projekt na základe dohody so Slovenskou lekárskou komorou trvá do 31.3.2021.  Veríme, že elektronická lekárska knižnica a databáza budú lekárom nápomocné pri rozširovaní medicínskych poznatkov.

Informačný servis

K téme

Radíme: Vodiči, takto postupujte pri strete so zverou! 7 vecí, ktoré potrebujete vedieť o diagnostike rakoviny u gynekológa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.