Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
91971_new project 8.jpg
26. novembra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Zlatý Bažant ako prvá pivná značka skončila s PET fľašami

26.11.2019 – Obľúbené radlery značky Zlatý Bažant ukončili výrobu v PET fľašiach. Zlatý Bažant sa tak stáva prvou pivnou značkou na Slovensku, ktorá sa rozhodla touto cestou aktívne prispieť k podpore trvalej udržateľnosti. Stiahnutím PET fliaš ušetrí v priebehu budúceho roka takmer 28 ton plastu, ktoré predstavovali nielen samotné fľaše, ale aj uzávery a plastové fólie.

Obľúbené radlery Zlatý Bažant boli doteraz dostupné zákazníkom vo všetkých tradičných obaloch. Po novom sa už v plastových fľašiach predávať nebudú. Značka, známa svojím inovatívnym prístupom, tak opäť získala prvenstvo na trhu. Tentokrát je spojené s podporou trvalej udržateľnosti – so zastavením výroby plastových fliaš. „Uvedomujeme si dôležitosť ochrany životného prostredia a v súlade s tým sme sa rozhodli podniknúť aktívne kroky. Veríme, že každý z nás by mal v ochrane životného prostredia pre ďalšie generácie začať najprv sám od seba. Toto je náš prvý krok. Úpravou predajných obalov radlerov Zlatý Bažant tak ročne zabránime vzniku 28 ton plastu,“ informuje Matúš Benža, Senior Brand Manager značky Zlatý Bažant Radler.

Načapujme si lepší svet

Obmedzenie používania  PET fliaš ide v súlade s celkovou iniciatívou spoločnosti HEINEKEN s názvom „Načapujme si lepší svet“. Jej cieľom je aktívne dosahovať zmeny v trvalej udržateľnosti, podporovať celoeurópske iniciatívy v oblasti znižovania emisií uhlíka, využívania obnoviteľných zdrojov energie, zvyšovania recyklácie a spomínaného znižovania odpadu z obalov. Spoločnosť HEINEKEN tak od roku 2016 znížila na Slovensku spotrebu vody na výrobu 1l piva o 2 %, čo predstavuje úsporu 1 hl vody na výrobu 3,8 hl piva. Zároveň sa znížili emisie CO2 v rámci distribúcie o 24 %. Program „Načapujme si lepší svet“ plánuje i naďalej prispievať k  podpore trvalej udržateľnosti.

Inzercia

K téme

Vianoce plné rozmanitých chutí Karolína Topolová oslavuje desať rokov v čele AURES-u, firma takmer strojnásobila obrat

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.