Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. augusta 2017 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Záver leta v Hoteli Lomnica: prvý 3D mapping v histórii Vysokých Tatier

TATRANSKÁ LOMNICA 28. augusta 2017 – Tohtoročné leto v Hoteli Lomnica bolo jedinečné a nezabudnuteľné. Preto sa s ním chceme aj rozlúčiť neopakovateľným zážitkom. Podujatie Umenie vo víne, ktoré sa uskutoční na terase a na námestí nášho hotela prvý septembrový víkend (1. a 2. 9.), v sebe spája štyri svety – svet zážitkovej gastronómie v podaní šéfkuchára Gaba Kocáka, vinárske majstrovstvo z vinárstva ViaJur, maliarske umenie Jana Hálu a moderné technológie, realizované unikátnou 3D videoprojekciou na priečelí Hotela Lomnica, prvou v histórii Vysokých Tatier. To všetko jednoducho musíte zažiť, ochutnať a vidieť na vlastné oči!

DEGUSTAČNÝ VEČER S VINÁRSTVOM VIAJURV piatok 1. septembra potešíme vaše chuťové bunky, pretože špičkovú gastronómiu Gaba Kocáka spojíme s tými najlepšími vínami vinárstva ViaJur. Zatiaľ čo sa Gabo bude venovať umeniu na tanieri, vinár Andrej Kukumberg vám predstaví umenie vo víne – unikátnu kolekciu vín inšpirovanú maliarom Janom Hálom. Jeho obrazy totiž už nenájdete len v našej Galérii Lomnica, ale aj na etiketách limitovanej edície vín z vinárstva ViaJur.
Degustačný večer sa začne o 18.00 hod. v Reštaurácii Sissi a keďže je počet miest obmedzený, je potrebné si miesto rezervovať vopred.

SOBOTA PLNÁ NEFALŠOVANEJ ZÁBAVY PRE CELÚ RODINUPodujatie Umenie vo víne bude pokračovať v sobotu 2. 9. bohatým programom pre celú rodinu. Hneď popoludní čaká na tých najmenších Baby Band – minikoncert s pesničkami FÍHA tralala. Súbežne bude prebiehať nielen degustácia vín ViaJur na terase nášho hotela a v obchodíku Selaví, ale aj výstava a jazda na veteránoch či lektorované prehliadky Galérie Lomnica s minikvízom a súťažou o degustačnú večeru. Najmenších poteší i maľovanie na tvár a umelecké duše zas workshop výroby predmetov z korkov a fliaš.
Večer prinesie okrem vyhodnotenia súťaže o degustačnú večeru a krstu vinárskeho auta a vínotéky ViaJur úžasný koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND, ktorí určite roztancujú všetkých prítomných.

ZLATÝ KLINEC VEČERA – PRVÁ 3D VIDEOPROJEKCIA VO VYSOKÝCH TATRÁCHTatranská Lomnica zažije unikátne divadlo, ktoré všetkým vyrazí dych. Pripravili sme pre vás jedinečné audiovizuálne dielo videoprojekciu vytvorenú technikou 3D mappingu. Pri nej sa vám bude zdať, že budova, na ktorej sa film premieta, sa hýbe a mení. Celú atmosféru bude dotvárať hudba vytvorená špeciálne na túto príležitosť. Priečelie Hotela Lomnica ožije romantickým a čarovným príbehom nielen nášho hotela, ale aj vinárstva ViaJur, ktoré sídli v Pállfyovskom kaštieli vo Svätom Jure. Svojou prítomnosťou postupne oživuje históriu kaštieľa, ktorá bola odnepamäti spojená s výrobou vína a vinárstvom. Preto prijmite srdečné pozvanie do sveta fantázie, ktorý je popretkávaný históriou, vášňou k umeniu a láskou k výnimočným vínam, a zažite to na vlastné oči.
Kvôli navodeniu správnej atmosféry si pozrite podobnú šou, ktorá sa konala počas Festivalu svetla v Bratislave. Je ohromujúce vidieť to na videu, avšak nikdy to nebude také ako naživo.

Preto sa na vás tešíme v sobotu 2. 9. večer o 20.30 hod. pred Hotelom Lomnica!

PROGRAM PODUJATIA UMENIE VO VÍNETerasa a námestie pri Hoteli Lomnica, Tatranská Lomnica 92, 059 60 Vysoké Tatry

Piatok 1. 9. 2017
18.00 hod. – degustačný večer – kuchárske umenie Gaba Kocáka spojené s umením vo víne v podaní vinára Andreja Kukumberga

Sobota 2. 9. 2017
Moderátor: Robert Černák
13.00 hod. – Baby Band (minikoncert pre najmenších s pesničkami FÍHA tralala)
Súbežne bude prebiehať degustácia vín ViaJur na terase Hotela Lomnica
a v obchodíku Selaví
19.00 hod. – vyhodnotenie súťaže
19.20 hod. – krst vinárskeho auta a vínotéky ViaJur
Krstná mama: p. Dorota Pospíšilová (najúspešnejšia slovenská šľachtiteľka vínnej révy)
19.30 hod. – koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou
a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND
20.30 hod. – príbeh Hotela Lomnica a ViaJur
Umenie vo víne predstavené v prvej 3D videoprojekcii vo Vysokých Tatrách

Sprievodný program

Výstava veteránov a jazda na nichDegustácia vín ViaJur v enotéke Selaví a na terase Hotela LomnicaLektorované prehliadky Galérie Lomnica s minikvízom a súťažou o degustačnú večeruMaľovanie na tvárWorkshop výroby predmetov z korkov a fliašViac informácií o podujatí nájdete aj na facebookovej stránke Hotela Lomnica alebo na webovej stránke www.hotellomnica.sk.

V prípade záujmu o rezerváciu miesta na degustačný večer alebo o rezerváciu izby počas tohto výnimočného víkendu nás kontaktujte e-mailom na adrese reception@hotellomnica.sk alebo telefonicky na čísle +421 52 285 3500.

K téme

Za 20 rokov zrealizovali zdravotní klauni na Slovensku vyše 32 000 klauniád Revolučný SiteView od PlanRadaru začne novú éru v riadení stavebných projektov. S využitím umelej inteligencie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.