Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101610_novy projekt 1 1 676x444.jpg
12. mája 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Záujem o stavebné sporenie vzrástol na začiatku roka o 40 percent

12.5.2023 – Začiatok roka bol pre stavebné sporenie na Slovensku veľmi úspešný. Podľa PSS výrazne vzrástol záujem ľudí o stavebné sporenie, ale aj o úvery na kúpu a rekonštrukciu bývania. Počet nových zmlúv stavebného sporenia sa počas prvých troch mesiacov tohto roka zvýšil až o 41,7 %. Záujem o stavebné sporenie pre deti vzrástol takmer o polovicu (45,9 %).

Klienti si počas prvých troch mesiacov tohto roka uzatvorili v Prvej stavebnej sporiteľni 18 394 zmlúv o stavebnom sporení, čo predstavuje nárast o 41,7 %. Objem cieľových súm sa v prvom kvartáli 2023 zvýšil oproti rovnakému obdobiu minulého roka
O 79,5 % na 603 miliónov eur.

„Význam stavebného sporenia pri finančnom plánovaní u ľudí na Slovensku výrazne narastá. Príprava na vyššie výdavky spojené s bývaním je obzvlášť dôležitá v dobe sprísňovania podmienok pri hypotékach a zdražovania úverov. Významnú úlohu tu zohráva práve stavebné sporenie môjDOMOV, ktoré už samotným nastavením parametrov sporenia umožňuje poistiť si nižšiu úrokovú sadzbu a zároveň mesačnú splátku v stavebnom úvere. Mnohí ľudia si uvedomujú, že spoliehať sa dnes iba na úverové financovanie pri plánovaní bývania sa nemusí vyplatiť,“ vysvetľuje riaditeľ úseku obchodu Prvej stavebnej sporiteľne Milan Baláž.

Výrazne sa tiež zvýšilo množstvo úverov, ktoré ľudia používajú na kúpu alebo rekonštrukciu svojho bývania. Prvá stavebná sporiteľná poskytla klientom v prvých troch mesiacoch tohto roka 3614 úverov, čo je o pätinu viac (19,27 %) ako v rovnakom období minulého roka. Ich objem vzrástol medziročne až o 74,9 %. „Úvery zo stavebného sporenia ponúkajú stabilnejšie podmienky a tiež dlhodobú garanciu nemennej úrokovej sadzby. To sa odzrkadľuje v stále vyššom dopyte zo strany klientov,“ hovorí Milan Baláž.

Informačný servis

K téme

mBank svojim klientom prináša bezkontaktnú platobnú službu SwatchPAY! Slováci si čoraz častejšie kupujú jazdené „kombíky“ na úver

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.