Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
101099_novy projekt.jpg
1. marca 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Záujem o stavebné sporenie rastie. V PSS si klienti uzatvorili o štvrtinu viac zmlúv

1.3.2023 – Stavebné sporenie má za sebou úspešný rok. Za 12 mesiacov uplynulého roka si ľudia v Prvej stavebnej sporiteľni uzatvorili o štvrtinu viac zmlúv stavebného sporenia ako v roku 2021. Rástol tiež záujem o úvery na kúpu alebo rekonštrukciu bytu či domu. Stále viac ľudí tak objavuje výhody stavebného sporenia pri financovaní svojho bývania.

Počas minulého roka si ľudia v Prvej stavebnej sporiteľni uzatvorili 54 587 nových zmlúv stavebného sporenia, čo predstavuje nárast o 24,5 percenta oproti roku 2021. Objem cieľových súm nových zmlúv sa v tomto období zvýšil o 21,5 percenta na 1,47 miliardy eur. „Dôvody sú jednoduché. Ak si dnes niekto začne sporiť, nielenže si vytvorí sumu peňazí, ktorú môže použiť na svoje bývanie, ale získa tiež v budúcnosti výhodný úver, ktorý môže využiť na dofinancovanie svojich potrieb. Pri rastúcich úrokových sadzbách na hypotékach je práve toto dôvod, pre ktorý ľudia stavebné sporenie vyhľadávajú. Veľký záujem je najmä o produkt môjDOMOV, ktorý je z pohľadu svojho nastavenia jedinečný,“ vysvetľuje Milan Baláž, riaditeľ úseku obchodu Prvej Stavebnej sporiteľne.

Výrazne tiež rástol záujem ľudí o úvery, ktoré vyžívajú na kúpu alebo rekonštrukciu svojich domovov. V roku 2022 poskytla PSS svojim klientom úvery vo výške 533,62 miliónov eur, čo predstavuje nárast o 40,4 percenta oproti predchádzajúcemu roku. „Stavebné sporenie je uzatvorený systém, ktorý je menej náchylný na trhové výkyvy a spravidla poskytuje stabilnejšie podmienky a úrokové sadzby. Ak si klienti porovnajú viacero možností na financovanie bývania, pre mnohých je práve úver zo stavebného sporenia jasnou voľbou. Očakávame, že vysoký záujem o stavebné sporenie a úvery bude pokračovať aj v ďalšom období,“ hovorí Milan Baláž

Výdavky spojené s bývaním, či už ide o kúpu alebo rekonštrukciu, sú veľmi vysoké a bez prípravy môžu výraznejšie zasiahnuť do rodinného rozpočtu. Stavebné sporenie ponúka možnosť, ako sa na tieto výdavky dopredu pripraviť.

Informačný servis

K téme

Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl Drucker na ITAPA: Už len učiť sa nestačí. Zmeny v základných a materských školách by mali viesť ku kritickému mysleniu a výučbe práce s dátami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.