Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96040_bcm_logo.jpg
1. júla 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Záujem ľudí o finančné mobilné aplikácie sa výrazne zvýšil

1.7.2021 – V prvom štvrťroku tohto roka zaznamenali mobilné aplikácie pre finančné služby takmer jeden a pol miliardy stiahnutí. V porovnaní s prvým štvrťrokom 2020 ide o výrazný nárast o 34 %. V porovnaní s minulým rokom sa rast záujmu o finančné aplikácie zrýchlil: v 1. kvartáli 2020 počet stiahnutí finančných aplikácií narástol medziročne „len“ o štvrtinu. Jedným z dôvodov je investovanie, ktorému sa vo voľnom čase začalo venovať výrazne viac ľudí na celom svete. Vyplýva to z údajov o stiahnutiach aplikácií prostredníctvom dvoch popredných služieb na trhu, App Store a Google Play, ktoré analyzovala investičná spoločnosť BCM Begin Capital Markets.

Finančné aplikácie majú stále silnejšiu pozíciu v mobiloch

Podiel stiahnutí finančných aplikácií na celkovom počte stiahnutých aplikácií sa za posledný rok tiež zvýšil. Kým v prvom štvrťroku 2019 bol tento podiel 2,52 % a o rok neskôr to bolo 2,61 %, v prvých troch mesiacoch tohto roka už podiel stiahnutí finančných aplikácií na celkovom počte dosiahol 4,1 %.

„Zrýchlenie záujmu širokej verejnosti o finančné aplikácie pripisujeme dvom hlavným faktorom, pričom oba stále platia aj v súčasnom období po pandémii,“ hovorí Tomáš Kolomazník, hlavný analytik BCM Begin Capital Markets a dodáva: „Jedným z faktorov bola skutočnosť, že ľudia vo všeobecnosti začali vo väčšej miere vybavovať z domu nielen nákupy, ale aj bankové služby, najmä platby. Ďalším faktorom, ktorý sa prejavil najmä v náraste počtu investičných a obchodných žiadostí, bolo viac času stráveného doma pri zachovaní alebo dokonca zvýšení disponibilného príjmu. Jednoducho povedané, namiesto cestovania a iných voľnočasových aktivít ľudia viac času venovali premýšľaniu o využití svojich voľných finančných prostriedkov a začali aktívne investovať.“

O investičnej spoločnosti BCM Begin Capital Markets

BCM Begin Capital Markets CY Ltd. je spoločnosť s plnou licenciou a reguláciou Cyperskej komisie pre cenné papiere (CySEC), číslo licencie CIF 274/15, ktorá poskytuje komplexné obchodné služby po celom svete. Svojim klientom poskytuje možnosti forexového obchodovania a veľké množstvo CFD. Začiatočníci medzi investormi ocenia priateľské a komplexné obchodné prostredie platformy MetaTrader5, ktorá obsahuje aj vysoko rozvinuté a interaktívne obchodné nástroje pre profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami.

Upozornenie na riziko: Rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a v dôsledku použitia pákového efektu sú spojené s vysokým rizikom rýchlej finančnej straty. 76,69 % účtov retailových investorov utrpelo stratu pri obchodovaní s rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty svojich finančných prostriedkov.

Informačný servis

K téme

Mastercard otvára Laboratórium pre inovácie a udržateľnosť Táto firma rozdala zamestnancom benefity za viac než milión eur!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.