Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. mája 2014 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Zámok v Schönbrunne rozozvučia Viedenskí filharmonici

BRATISLAVA 27. mája – Vo štvrtok, 29. mája sa v parkovom areáli zámku Schönbrunn uskutoční tradičný open air koncert Viedenských filharmonikov. Na večer klasiky pozýva tento raz dirigent Christoph Eschenbach, sólistom večera bude hviezdny pianista Lang Lang. Voľne prístupný koncert priláka každoročne do viedenského Schönbrunnu okolo 100.000 divákov.

Lang Lang a Viedenskí filharmonici pod taktovkou Christopha Eschenbacha prinesú diela Hectora Berlioza, Franza Liszta a Richarda Straussa. Hudobný svet si 11. júna tohto roka pripomenie 150. výročie narodenia Richarda Straussa, ktorý dirigoval orchester Viedenských filharmonikov v rokoch 1906 až 1944 viac ako stokrát. Všetci traja komponisti sú úzko spojení nielen prostredníctvom svojich hudobných diel. Ich prepojenie sa odráža tiež v histórii Viedenských filharmonikov. Okrem toho sa Berlioz a Liszt aj niekoľkokrát za sebou osobne stretli. Liszt vystúpil pri príležitosti desiateho koncertu Viedenských filharmonikov v roku 1846 vo Viedni a Richard Strauss dirigoval Lisztovu symfonickú báseň Mazeppa počas juhoamerického hosťovania Viedenských filharmonikov v roku 1923 v Buenos Aires. Mazeppu si vychutná hudobné publikum aj na koncerte v Schönbrunne.

Tradícia letného koncertu Viedenských filharmonikov vznikla v roku 2004. Výnimočný hudobný večer odvysiela naživo rakúska televízia, koncert preberá naživo viac ako 60 televíznych a rozhlasových staníc z celého sveta.

Tradičným open air koncertom vo viedenskom Schönbrunne sa snaží svetoznámy symfonický orchester prostredníctvom jedinečnej atmosféry osloviť a nadchnúť ľudí pre klasickú hudbu.

Podrobný program a ďalšie informácie o koncerte Viedenských filharmonikov na http://www.wienerphilharmoniker.at/summer-night-concert/program.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Renomovaný šéfkuchár Martin Novák je ambasádorom prémiovej značky spotrebičov Miele 4 detské knihy plné rozprávok, dobrodružstva a čarovnej atmosféry

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.