Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86947_1.jpg
9. februára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Začína rok psa: Čínsky nový rok sa bude oslavovať v Bory Mall

BRATISLAVA 9. februára 2018 – Čínsky nový rok alebo Jarný festival je v Ázii najvýznamnejšou udalosťou v roku. Býva sprevádzaný divokými oslavami. Nemusíte chodiť ani ďaleko, rok psa oslávime za účasti vysokých predstaviteľov čínskej kultúry na Slovensku v nákupno-zábavnom centre Bory Mall.

Východná kultúra sa riadi lunárnym kalendárom, teda pohybom mesiaca. Čínsky horoskop je založený na 12-ročnom cykle a rok v znamení psa bude trvať od 16. februára do 4. februára 2019. Oslavovať sa bude však už 11. februára, na čom nie je nič zvláštne – číňania oslavujú nový rok aj 15 dní.

Čínska legenda hovorí o oblude Nian, ktorá vždy na nový rok prichádzala do dediny a zabíjala dedinčanov. Číňania boli bezmocní, až kým neprišiel starý muž a povedal, že Nian sa bojí hluku a červenej farby. A tak si číňania dodnes zdobia domy červenou farbou, vešajú lampióny, girlandy a podobne. Našťastie čínska obluda zatiaľ nikdy neprišla.

Čínsky nový rok býva spojený s bujarými hlučnými oslavami, ohňostrojmi, jedinečnou hudbou a tanečnými vystúpeniami. 11. februára sa v Bory Mall predvedú tradičné čínske remeslá, ukážky bojových umení  KungFu a TaiJi, čínske wushu alebo tanec draka a dvoch levov.

Spoznajte čínsku kultúru – je bližšie, ako kedykoľvek predtým.

K téme

Dobrodružné romantasy Mágia rodu Thornovcov V luxusnom hoteli zavraždili známu lifesytlovú blogerku…

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.