Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2017 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Začína piata sezóna EUHL, v súťaži sú štyria nováčikovia

BRATISLAVA 28. septembra 2017 – Zo školských lavíc sa ponáhľajú rovno na zimný štadión! Nielen samotní hráči, ale i priaznivci Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL), sa konečne dočkali odštartovania nového ročníka súťaže. O víťaznú Sekeráš Trophy, ktorá je pomenovaná po jednom zo zakladateľov EUHL, a síce po Ľubomírovi Sekerášovi, sa tento raz pobije ešte viac tímov. Liga sa totiž rozrástla o ďalšie mužstvá – Cavaliers Brno, HC Masaryk University, Olomouc University Shields a KMH Budapešť. Práve medzi nováčikmi bude aj úvodný boj novej sezóny, hráči z Masarykovej univerzity budú hostiť tím z Budapešti.

„Máme tak nabitý tím, že sme nevedeli koho postaviť, lebo hrať chcú všetci a všetci si to aj zaslúžia,“ pousmial sa Peter Bustin, jeden z manažérov HC Masaryk University. Úvodný zápas sezóny je na program už dnes, teda vo štvrtok 28. septembra 2017 o 18:00 hod na štadióne za Lužánkami. „Nakoľko sú na štadióne len dva stupne, sú pre fanúšikov pripravené deky na zapožičanie. Slávnostné buly hodí patrón projektu na našej univerzite, a síce dekan športovej fakulty, pán Nykodým,“ informoval Bustin. Hráči i realizačný tím spomínaného celku vsadil v rámci spropagovania zápasu nielen na sociálne siete a plagáty vyvesené na fakultách, v telocvični, knižnici či študovni, ale aj na osobné stretnutia so študentmi. Tí, ktorí sa rozhodnú prísť si užiť tento zápas na vlastnej koži, sa dokonca môžu tešiť aj na sprievodný program či tombolu.

O dva dni, v sobotu, je naplánovaný ďalší zápas, ktorý sa odohrá na Slovensku. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu privíta o 19:00 hod Paneuropa Kings súpera z Česka, a síce Akademikov Plzeň. Spomínaný moderný štadión je už akousi predzvesťou kvalitného hokeja, pripravená je svetelná show, ktorú je používaná aj pre potreby KHL, súťaže či vysielanie celého zápasu na kocke nad ľadovou plochou. Tí, ktorým sa nepodarí prísť na zápas osobne, si ho budú môcť pozrieť prostredníctvom komentovaného priameho prenosu na sociálnych sieťach spravovaných Paneuropou Kings. Tomuto celku sa v minulom ročníku veľmi nedarilo, vo štvrťfinále zakopol o niekoľkonásobného majstra UK Praha. Ciele pred piatym ročníkom EUHL sú preto jasné. „Máme za sebou tri prípravné zápasy, všetky sme vyhrali. Okrem nového trénera Petra Kopeckého sa nám obmenil i káder. Cieľom a snahou je, aby sa „králi“ dostali na popredné priečky EUHL, na ktoré boli roky predtým zvyknutí,“ vyslovil odhodlane manažér Paneuropy Kings Martin Bega.

K téme

Čo všetko vám (ne)kryje Európsky preukaz zdravotného poistenia? Pred dovolenkou je vhodné zvážiť cestovné poistenie Kníhkupkyňa z Paríža. Žena, ktorá zmenila svet literatúry

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.