Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Začal sa predpredaj vstupeniek na koncerty Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu

BRATISLAVA 15. novembra – RTVS sa tak vráti k osvedčenému spôsobu z minulosti, keďže voľný vstup spôsoboval v praxi problémy. Návštevníci si v predchádzajúcich sezónach zarezervovali lístky, ktoré boli zadarmo, avšak na koncerty neprišli, takže v sále bolo veľa prázdnych miest a skutoční milovníci hudby sa na nich nedostali. Umelci, ktorí prichádzali hosťovať na koncerty SOSR, sa v zahraničí s voľným vstupným na koncerty klasickej hudby veľkého orchestra nestretli. „Zavedením symbolického vstupného chceme umožniť milovníkom umenia komfortnejší prístup k vstupenkám a zároveň poskytnúť dôstojný umelecký zážitok. Verím, že verejnosť tento krok ocení a naďalej nám zachová svojou účasťou na našich koncertoch priazeň,“ poznamenala vedúca Odboru hudby a špecializovaných programov Zuzana Adamkovičová.

Cena lístka je 5 eur, pre dôchodcov, študentov a držiteľov ZŤP preukazu 2 eurá. V tejto súvislosti RTVS zriadila novú webovú stránku www.koncertyrtvs.sk. Na nej budú postupne pribúdať všetky koncerty, ktoré sa budú konať v budove Slovenského rozhlasu pod hlavičkou RTVS.

Aktuálna 89. koncertná sezóna SOSR láka svojou pestrosťou. Publiku počas nej orchester sprístupní tvorbu slovenských i zahraničných autorov, pričom sa bude špecializovať na repertoár romantizmu a hudby 20. a 21. storočia. Okrem dvoch rozhlasových dirigentov – hlavného Maria Košika a Adriana Kokoša, prizve hosťujúcich zo zahraničia – Boian Videnoff, Karsten Januschke, Benjamin Bayl a taktiež domácich ako sú Ondrej Olos, Marián Lejava, Konstantin Ilievsky, Rastislav Štúr. Výnimočným darčekom pre publikum i rozhlasových poslucháčov budú zahraniční hviezdni sólisti – violončelista Alexey Stadler, flautista Massimo Mercelli, klavirista Vag Papian, klarinetista Pablo Barragán či slávny český husľový virtuóz Pavel Šporcl. Predstavia sa tiež špičkoví domáci umelci – klaviristka Magdaléna Bajuszová, huslisti Milan Paľa, Juraj Tomka, ale i renomované zborové telesá ako Detský a dievčenský spevácky zbor SRo, Slovenský filharmonický zbor a Český filharmonický zbor Brno.

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.
www.prservis.sk; email: prservis@sita.sk

K téme

AquaCity Poprad: 20 rokov zážitkov a 20 rokov zábavy Sergej Loznica si v Košiciach prevezme Zlatú kameru

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.