Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Onelightstudio_6822.jpg
Foto: Vasco Electronics
7. decembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Zabudnite na komunikačné problémy. Neznalosť jazykov vám už s prekladačom viet nemusí robiť problémy

7.12.2021 – Ovládanie jazykov sa stalo základnou zručnosťou, aby ste mohli cestovať a pracovať. Medzi najrozšírenejšie jazyky na svete patrí španielčina a angličtina, ale aj čínština či hindčina. Technológia automatických hlasových prekladačov Vasco Electronics nám uľahčuje komunikáciu bez toho, aby sme sa museli učiť jazyky, zároveň odstraňuje komunikačné bariéry.

Maciej Góralski založil spoločnosť Vasco Electronics v roku 2008. Ako vyškolený zdravotník vedel, že vzájomné pochopenie môže zachrániť životy. Preto chcel vyvinúť zariadenia, ktoré prekonávajú jazykové bariéry. Dnes sú prekladače od Vasco Electronics považované za najlepšie na trhu. Sú dennodenne používané po celom svete – aj záchranármi a zo spoločnosti sa stal líder na európskom trhu v oblasti automatických hlasových prekladačov.

Automatický hlasový prekladač

Prekladač viet Vasco Translator  M3 umožňuje konverzácie vo viac ako 70 jazykoch, pričom k dispozícii sú aj exotickejšie jazyky, ako napríklad bengálčina. Zmestí sa do vrecka, funguje v takmer 200 krajinách úplne zadarmo a dokáže prekladať už za 0,5 sekundy.

Rovnako ako v prípade modelu Vasco Mini 2 výrobca priamo integruje SIM kartu s bezplatným a neobmedzeným prístupom na internet, aby ste si preklady mohli užívať kdekoľvek. Vstavaná SIM karta funguje v 200 krajinách a mapa „kompatibilných“ krajín so zoznamom operátorov je dostupná na webovej stránke Vasco Electronics. Prekladač navyše môže používať aj s Wi-Fi, čo je skvelá záloha na cesty.

Foto: Vasco Electronics

Elegantná krabička obsahuje samotný prekladač viet a jeho príslušenstvo, všetko veľmi dobre zabalené. V balení nájdete stručnú príručku, kábel USB-C a súvisiacu nabíjačku, ako aj na priehľadné ochranné puzdro z mäkkého plastu a remienok na zápästie.

Prekladač viet Vasco Translator M3 je elegantný a veľmi pekný. Prístroj dobre drží v ruke, pretože je ľahký a jemný na dotyk, plast nie je drsný, je akoby zamatový, čo je naozaj zaujímavé. Na hornej strane zariadenia sú dva mikrofóny, zatiaľ čo na spodnej sú ďalšie dva a zároveň aj 3,5mm jack pre slúchadlá a port USB-C. Nechýba ani zárez na umiestnenie remienka na zápästie dodávaného s týmto translatorom. Na ľavej strane je tlačidlo na ovládanie hlasitosti, ako aj prístup k slotu, kde sa nachádza nano-SIM karta od spoločnosti Vasco. Na pravej strane je ďalšie tlačidlo, ktoré umožňuje zapnutie alebo vypnutie zariadenia, ako aj tlačidlo „spät“ pri pohybe v menu. Nakoniec na zadnej strane má tento automatický hlasový prekladač reproduktor a fotoaparát s bleskom. Fotoaparát umožňuje preklad z fotografií a obrázkov. Môžete tak prekladať dokumenty s viac ako jedným jazykom. Navyše blesk fotoaparátu je možné použiť ako baterku.

Ako pracuje prekladač viet?

Keď začíname prekladať s Vasco M3, musíme si vybrať dva jazyky: náš materinský jazyk a jazyk, do a z ktorého chceme prekladať. Po počiatočnom nastavení už teda nie je nutné jazyky prepínať, vďaka dvom tlačidlám pod obrazovkou prekladáme jedným alebo druhým smerom v závislosti od použitého tlačidla. Preklady si môžete kedykoľvek opäť prehrať, pokiaľ nevymažete históriu. Históriu prekladov si môžete poslať e-mailom. Ak nepoužívate slang a snažíte sa rozprávať úradným jazykom, prekladač viet je mimoriadne presný, podľa výrobcu funguje s presnosťou 96 %.

Pokiaľ ide o funkciu MultiTalk, umožňuje niekoľkým ľuďom viesť konverzáciu cez chat. Či už máte prekladač Vasco Translator M3 alebo len smartfón s nainštalovanou aplikáciou MultiTalk, môžete sa zapojiť do konverzácie. Každý účastník sa zapojí do konverzácie zadaním svojho jazyka a aplikácia sa postará o zvyšok. Aplikácia automaticky preloží správy do vášho jazyka bez ohľadu na jazyky, ktoré používajú ostatní účastníci.

Oplatí sa translator do vrecka?

Automatický hlasový prekladač Vasco M3 je skutočne kvalitný, vďaka presnosti prekladu a rôznorodým funkciám, ktoré ponúka. Významné sú napríklad preklad telefonátov, fotografií alebo MultiTalk. Preklady sú spoľahlivé a vďaka tomuto prekladaču si rozumieme aj napriek tomu, že nehovoríme rovnakým jazykom: a to je práve to, čo od neho očakávame.

Foto: Vasco Electronics

Výhodou tohto zariadenia v porovnaní s prekladom cez váš smartfón sú samozrejme rôzne funkcionality, ale aj neobmedzený a bezplatný balík internetu. Nie je potrebné používať váš kredit či paučál na preklady alebo dokonca využívať inú možnosť, pretože prekladač všetko potrebné v sebe už má.

Vasco Electronics nám ponúka veľmi dobrý produkt s prepracovaným dizajnom. Vasco Translator M3 využijete kdekoľvek na svete, čo – kde aj ten najmenší dátový balík niečo stojí – je obzvlášť výhodné. Je tiež inteligentnejší ako konkurenčné a bezplatné prekladače, pretože využíva databázu a algoritmy nielen jednej, ale viacerých služieb a vyberá z nich tie najlepšie pre najpresnejší preklad pre vás.

Informačný servis

K téme

COOP Jednota Krupina otvorila v Modrom Kameni nový supermarket Úprimné poďakovanie od banskej spoločnosti

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.