Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102997_nehas2 676x451.jpg
16. novembra 2023 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Zabijak, ktorý vraždí samotárov? Špičkový triler Nehas, čo ťa nepáli

16.11.2023 – Jeho syn bol mŕtvy, jeho jediné dieťa ležalo na stole v policajnej márnici na druhom konci mesta, zatiaľ čo niekde vonku striehne vrah a dokonca už možno premýšľa, ako by uvrhol ďalšiu nevinnú rodinu rovno do pekla. Nuž, nedá tomu šialenému bastardovi pokoj. Svoj život, majetok, svoju dušu zasvätí lovu naňho – aj keby mal pri tom zomrieť…

M. J. Arlidge má na Slovensku desaťtisíce fanúšikov. Píše špičkové trilery a najnovší sa volá Nehas, čo ťa nepáli.

Tentoraz v meste vyčíňa zákerný vrah, ktorý si vyberá ľudí, ktorí sú v noci doma sami. Pozoruje ich, odhalí ako fungujú a potom sa k nim potichu vkradne a nemilosrdne, brutálne ich zavraždí.
Keď mesto zachváti panika, inšpektorka Helen Graceová sa postaví na čelo vyšetrovania, ale sama sa stane korisťou – na každom kroku ju prenasleduje nemilosrdný vrah, túžiaci po pomste.

Pred šiestimi mesiacmi mal úspešnú prax, desiatky zúfalých, závislých pacientov a kopu príležitostí na ich využívanie. Vydieraním od nich získaval peniaze aj sex, a keď sa mu to zunovalo, nútil ich zabíjať. Vlastne mal dokonalý život – bol bohatý, slobodný, mocný a mal pod úplnou kontrolou svoj život aj desiatky ďalších. Tešil sa zo svojho vplyvu, svojej autority a anonymity, a Helen Graceová zrazu jediným rýchlym úderom všetko zničila.

Helen odteraz neurobí ani krok, aby sa neobzrela. Po vypátraní vraha Graceová nadobudne podozrenie, že sa ocitla na stope vskutku desivej pravdy, ktorá spája tieto brutálne zločiny.

Nehas, čo ťa nepáli je typický M.J.Arlidge, ktorý už takmer 20 rokov pôsobí v televízii a pri filme, takže aj jeho knihy majú filmový strih, dynamiku, skvele sa čítajú, sú napínavé a premyslené.

Helen Graceová bola najoceňovanejšou kriminalistkou, akú stanica kedy mala, no zároveň aj jej najväčším bremenom – podchvíľou ju oficiálne pokarhali za nevyspytateľné, impulzívne konanie, ktoré ich v predchádzajúcich rokoch stálo peniaze aj životy. Jej svedomie bolo proti týmto škvrnám na charaktere a krvi na vlastných rukách zjavne imúnne, ale Peters nemal takú hrubú kožu…

M. J. Arlidge je anglický spisovateľ. Jeho kariéru ovplyvnilo pätnásť rokov práce v televízii, kde sa podieľal na tvorbe obľúbených seriálov (Torn, The Little House, Undeniable a Silent Witness). Skúsenosti z televíznej brandže stoja za jeho knižnými bestsellermi s hlavnou postavou vyšetrovateľky Helen Graceovej, ktoré vyšli aj vo vydavateľstve IKAR. Arlidgeova kniha Talent na smrť je samostatný román.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Dnes je Svetový deň srdca – aj vy si myslíte, že keď vás nič nebolí, nič vám nie je? Stanú sa medicínske roboty štandardom aj na Slovensku?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.