Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93379_new project 3.jpg
24. júla 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Z podpory z Fondu pre budúcnosť športu sa tešia ďalšie kolektívy. Celkovo bolo rozdaných – v prvom kole 17000 €, v druhom 21200 €!

24.7.2020 – Fond pre budúcnosť športu, ktorý založila stávková spoločnosť Niké, vznikol pred niekoľkými týždňami. Jeho poslaním je pomáhať v týchto náročných časoch amatérskym športovcom či nádejným talentom v ich ďalšom napredovaní. Do projektu sa zapája čoraz viac kolektívov či jednotlivcov a pribúdajú už aj odmenení.

Niké vložila do Fondu na úvod 100 000 € a pridáva ďalší cent za každý podaný tiket klientov. Tie raz za 14 dní rozdeľuje medzi najlepšie prihlásené videá. Kým v prvej fáze odmeňovania sa z grantu z Fondu potešilo osem subjektov či jednotlivcov, ktorým bola rozdelená suma vo výške 17 000 €, tento týždeň sa obe čísla zvýšili. Počet odmenených narástol na dvanásť, ktorí si dokopy prilepšili sumou 21 200 €!

Teší sa mladá plavkyňa Vanda

Komisiu Niké zaujal príbeh mladej plavkyne Vandy Kračúnovej, ktorej pridelila grant vo výške 3500 €. Vanda sa narodila s Downovým syndrómom. I napriek svojmu hendikepu je však v niečom výnimočná. Našla si lásku, ktorou je plávanie. Kvôli tejto láske dochádza na tréningy štyrikrát do týždňa vyše 50 kilometrov. Vanda má však obrovský talent, čo dokazuje rôznymi doterajšími úspechmi. O ďalší sa bude usilovať na blížiacich sa Európskych hrách hendikepovanej mládeže, ktoré sa v septembri uskutočnia v Brne. „Deti s Downovým syndrómom musia mať pohyb v opačnom prípade im hrozí napríklad obezita či iné zdravotné problémy. Preto nás teší, že si Vanda plávanie obľúbila. To je pre nás to najpodstatnejšie. Robíme pre ňu maximum, aby bola spokojná a šťastná,“ prezradil nám jej otec. Zo získaného grantu mal obrovskú radosť. Už v minulosti sa pokúšal získať pre Vandu podporu z iných projektov. „Povedal som si, že to skúsim ešte raz. Tentokrát to vyšlo. Ďakujem Niké, že nás podporila,“ dodal otec Vandy.

Grant zachránil ďalšie pokračovanie krasokorčuliara Marka

Zaujímavý príbeh je aj za ďalším odmeneným Markom Piliarom, nádejným slovenským krasokorčuliarom, ktorému bol pridelený grant vo výške 2300 €. Aj on musí za tréningmi dvakrát denne cestovať z Detvy do Banskej Bystrice. Krasokorčuľovanie však miluje, kvôli nemu vstáva každý deň o pol piatej ráno. Hoci je to nákladný šport, rodičia robia maximum, aby bol ich syn spokojný a mohol napredovať. Hoci tentokrát boli pred vážnym rozhodnutím. Hovorí mama Marka Piliara: „Ak sa chcete na Slovensku venovať krasokorčuľovaniu vrcholovo, je to finančne náročné. Nám sa nedarilo nájsť sponzorov, boli sme rozhodnutí, že i napriek obrovskej láske syna k tomuto športu, to viac neutiahneme a budeme nútení jeho podporu ukončiť. Prišiel však Fond pre budúcnosť športu a spoločnosť Niké nám dala iskru pokračovať ďalej, ideme za snom kvalifikovať sa na juniorskú olympiádu.“

Za podporu z Fondu si zakúpia nový traktor

Získať grant z Fondu pre budúcnosť športu je však možné aj na iné účely. Príkladom je ďalší odmenený a to ŠK Vrakuňa. V jeho pôsobnosti sú futbalové kluby od seniorského tímu až po prípravkárov. Aj tento celok z hlavného mesta pocítil výpadok finančných prostriedkov. Pritom mu chýbajú základné technické prostriedky na chod klubu. „Náš traktor je za hranicou životnosti, má už 40 rokov. Za grant z Fondu si kúpime nového pomocníka. Každý takýto pozitívny moment posúva náš klub dopredu,“ prezradil nám prezident futbalového klubu ŠK Vrakuňa Andrej Ravasz.

Odmenení boli aj streetbalisti či tanečníci

Podporu na svoju činnosť však získali aj košickí streetbalisti. Na konci augusta v metropole východu organizujú tradičný turnaj s bohatou tímovou účasťou. „Konkurencia bola naozaj obrovská, neverili sme, že práve náš projekt získa podporu. Náročná doba nás poriadne skúša, ale spolu to zvládneme,“ povedal prezident súťaže Martin Kočiš. Tešia sa ale aj členovia klubu Športuj s nami, ktorý sa venuje akrobatickému Rock´N Rollu. „Keď som sa dozvedel o tom, že aj my získame podporu, od radosti som sa takmer hodil do bazéna schladiť sa. Spoločnosti Niké chceme nesmierne poďakovať. Chceme si kúpiť gymnastickú žinenku a gymnastickú trampolínu,“ prezradil zakladateľ a tréner klubu Rastislav Baňas.

Si športovec? Získaj aj ty podporu!

Ak chceš byť medzi odmenenými aj ty či tvoj klub, je to jednoduché. Nahraj vtipné a zaujímavé video, v ktorom sa predstáv a v krátkosti uveď dôvod, na čo chceš získať grant. Následne ho prihlás do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk a možno aj ty alebo tvoj klub získa podporu, ktorá vám pomôže v športovom raste.. Veľa šťastia!

Informačný servis

K téme

Na politické hry opäť doplatia zamestnanci? Slovenské divadlo sa predstavilo v Prahe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.