Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103342_gettyimages 1161755450 676x451.jpg
9. januára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

YouGov kupuje divíziu služieb spotrebiteľského panelu GfK

9.1.2024 – Spoločnosť YouGov, líder na trhu v oblasti spotrebiteľských názorov, motivácií, želaní a mediálnych zvyklostí, kupuje divíziu Consumer Panel Services spoločnosti GfK SE (CPS GfK), ktorá je etablovaným lídrom v oblasti údajov o nákupoch domácností v Európe. Táto transakcia nadväzuje na dlhodobú stratégiu rastu spoločnosti YouGov a zvyšuje jej pôsobenie v FMCG sektore.

Akvizícia spája na jednom mieste nový štandard v oblasti behaviorálnych a postojových údajov. Kombinovaná ponuka znamená, že klienti spoločností YouGov a CPS GfK budú môcť porozumieť každému jednotlivému kroku cesty nakupujúceho – od toho, čo a kde nakupuje, až po to, prečo a ako nakupuje.

Transakcia rozširuje ponuku spoločnosti YouGov v európskych sektoroch FMCG a maloobchodu. Spoločnosť CPS GfK zabezpečuje databázy zo 18 európskych krajín, ktoré poskytujú údaje z viac ako 100 000 domácností a 18 miliónov nákupných ciest. Spoločnosť YouGov poskytne súčasným 1 100 klientom spoločnosti CPS GfK prístup k permanentne rastúcemu, nepretržite aktualizovanému zdroju spotrebiteľských informácií, ako aj k neustálemu prieskumu publika od 26 miliónov registrovaných členov databáz na 55 trhoch.

Investície spoločnosti YouGov do starostlivo naplánovaného a premysleného integračného programu zabezpečia bezproblémový prechod pre klientov a kolegov CPS GfK a umožnia obom spoločnostiam využívať svoje silné stránky už od prvého dňa. Táto transakcia bola ocenená na hlavnú kúpnu cenu 315 miliónov EUR a urýchľuje dlhodobú stratégiu spoločnosti YouGov pokračovať v investíciách do technológií, produktov a platforiem a zároveň rozširovať svoje databázy a dokončovať akvizície, ktoré zvyšujú jej geografické kapacity a kapacity zberu údajov.

Informačný servis

K téme

Kvalifikovaní pracovníci vyžadujú v práci flexibilitu, inak hrozia odchodom – ukazuje prieskum Ako dlho vlastne trvá vykopanie hrobu?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.