Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. mája 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

WHONEEDSLYRICS?!FESTIVAL 2016 nepotrebuje slová

13.05. o 17:00 / 14. 05. o 16:00 / DK Lúky

Hudba je univerzálny jazyk, ktorý sa zaobíde bez slov. Veď spájaním tónov, ich rozširovaním či skracovaním, vieme vyjadriť akúkoľvek myšlienku. Kto teda potrebuje slovné frázy a klišé, keď všetky pocity hudobne obhospodarujeme. A presne o tom je aj festival s medzinárodnou účasťou, whoneedslyrics?!, ktorého tretí ročník sa uskutoční 13. a 14. mája v petržalskom DK Lúky.

Dvojdňový festival whoneedslyrics?! sa zameriava na žánre ako post-rock, indie, electronica, instrumental, ambient, post metal a mnohé iné príbuzné štýly. Veľmi zaujímavo ich kombinuje headliner podujatia – britská mathcorová skupina Rolo Tomassi zo Sheffieldu, známa svojou DIY etikou, chaotickým štýlom a divokými koncertmi. Tri albumy Hysterics, Cosmology a Astraea definovali ich tvorbu ako King Crimson pre 21. storočie. Do moderného zvuku vnárajú zložité polyrytmy idúce v skladbách často v netypickom metrorytmickom zložení 9/8 či 13/8 taktu s lahodnou kombináciou grindcore, progressive rocku a post metalu so začlenením jazzových elementov. Inštrumentálnu smršť spravia aj ďalší Briti, formácia Her name is Calla, ktorá už niekoľko rokov neprestajne obieha celý svet v rámci nekončiacich koncertných turné. Svetové kluby sa tak konfrontovali s kombináciou hudobných a nehudobných nástrojov, tónov a šramotov, prekračujúcich brehy tonality. Živelná, tajomná, pohybujúca sa v neoficiálnych vodác
h ruského undergroundu. Taká je formácia I am waiting for you last summer kreujúca elektroniku s post rockom, dubstepom a ambientnými prvkami. Patria k rezidentom známeho indie labelu Flowers Blossom In The Space, kde vydali debutový album Edge Party, no už s epickejšou doskou In Eternal prekročili brány východného bloku a teraz zavítajú aj k nám do Bratislavy. Mimochodom, zakladajúci člen Alex Sokolov je známym skladateľom hudby do upútaviek filmových komiksov spoločnosti Marvel a kus drámy, fantázie a žiadosti po neznámom dobrodružstve sa odráža aj v ich tvorbe. Vyšehradský post rockový priestor vyplnia poľská post rocková – ambientná kapela Spoiwo a maďarské kvarteto Rosa Parks so špinavým, no inak progresívnym zvukom a svoje „slovo“ bude mať aj slovenské zastúpenie: The Ills; Whithe; Shallov; 52 Herzt Whale a Our Stories.

Informácie:
WHO NEEDS LYRICS?! FESTIVAL 2016
DK Lúky / 13.05. o 17:00 / 14. 05. o 16:00 / Vstupné: 17  predpredaj / 20  v deň podujatia
vstupné platí na obidva dni

Video linky:
Rolo Tomassi – https://www.youtube.com/watch?v=PYwuehWVZmk
Here name is Calla – https://www.youtube.com/watch?v=zog-66VbFRQ
The Ills – https://www.youtube.com/watch?v=JoeudSJ2wrU

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov Vitajte na Klinike minulosti, kde zažijete nevídané veci

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.