Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Teamwork at hospital
Foto: Getty Images
18. novembra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Výzva VšZP pre predstaviteľov Lekárskeho odborového združenia a vlády SR

18.11.2022 – V súvislosti s pokračujúcimi rokovaniami s Lekárskym odborovým združením a s hroziacou hromadnou výpoveďou lekárov, VšZP, ako najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku, ktorá má zodpovednosť za takmer 3 milióny poistencov v krajine, vyzýva zúčastnené strany, aby urobili maximum pre dosiahnutie dohody.

Aktuálna situácia stupňuje obavy ľudí z toho, že sa o nich od decembra 2022 v nemocniciach nebude mať kto postarať, o čom svedčí aj mimoriadny nápor volajúcich poistencov do call centra VšZP. Obavy o pacientov na Slovensku zdôraznili aj predstavitelia Asociácie štátnych nemocníc a Asociácie nemocníc Slovenska na nedávnych rokovaniach. Zúčastnené strany deklarujú, že im ide o zlepšenie podmienok pre pacienta, avšak strach a neistota, ktorú dlhotrvajúce rokovania prinášajú, ohrozujú fyzický aj psychický stav pacientov. VšZP je presvedčená o tom, že so zdravím ľudí sa nesmie hazardovať a pacient musí byť vždy nad všetky ostatné záujmy.

Informačný servis

K téme

Riaditelia svetových firiem sú napriek očakávanej recesii optimistickí ohľadom ďalšieho vývoja ekonomiky Máš svoj cukor pod kontrolou? Nechaj si ho odmerať bez výmenného lístka, bez čakania a zadarmo

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.