Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. apríla 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Využite jar na preventívnu prehliadku zubov

BRATISLAVA 22. apríla – Okrem detoxikácie organizmu by sme na jar nemali zabúdať aj na kompletnú kontrolu a starostlivosť o naše zuby. Práve teraz je na to ideálna príležitosť.

Po hodovaní v zime a počas fašiangov si zaslúžime generálku aj v našich ústach. Preventívnu prehliadku zubov by ste mali absolvovať raz ročne, ideálne na jar. Ak zima a s tým súvisiace prejedanie sa zanechalo na našich zuboch neželané pozornosti, lekár ich môže zachytiť už v zárodku a včas riešiť.

Mnoho pacientov však návštevu ambulancie odkladá, lebo sa bojí bolesti. No platí, že čím neskôr človek príde, tým väčšiu bolesť si sám môže privodiť. „Prevencia v podobe pravidelného čistenia, preventívnych prehliadok a profesionálnej dentálnej hygieny eliminujú akúkoľvek bolesť – ktorá môže súvisieť so vznikom zubného kazu, zápalovými procesmi v dutine ústnej či s citlivosťou zubov,“ hovorí MUDr. Alexander Schill, primár a zakladateľ najväčšej a najmodernejšej súkromnej dentálnej kliniky na Slovensku, Schill Dental Clinic.

Dentálna hygiena by mala byť tiež súčasťou pravidelnej starostlivosti o chrup a priemerne sa odporúča absolvovať ju raz ročne, v špecifických prípadoch aj častejšie. „Okrem pravidelného čistenia zubov zubnou kefkou je nevyhnutné používať zubnú niť a medzizubné kefky. No aj pacienti, ktorí sú v hygiene príkladní, nikdy nemajú chrup čistý na sto percent. Popri dodržiavaní zásad správneho čistenia po každom jedle je mimoriadne dôležité raz za čas absolvovať dentálnu hygienu. Pomocou nej sa odstráni zubný kameň, skrytý povlak a ošetria sa parodontálne vačky,“ povedal MUDr. Alexander Schill, primár a zakladateľ Schill Dental Clinic.

Extra tip: Žuvačky pomáhajú samoočisťovaniu zubov a odstraňujú časť povlaku. Žuvanie podporuje produkciu slín, ktoré riedia koncentráciu kyselín v ústach. Vhodné sú mentolové aj ovocné varianty, prípadne žuvačky s obsahom xylitolu, ktoré zvyšujú remineralizáciu zubov a tým sú prospešné pre zubnú sklovinu. Pozor však na žuvačky s obsahom cukru. Mentolové žuvačky a častejšie umývanie zubov navyše blokujú chuť do jedla a tým napomáhajú k celkovej jarnej detoxikácii organizmu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Doprajte si autentický zážitok pre celú rodinu. Stredoveké stany opäť na novom mieste! Letné cestovanie so Železničnou spoločnosťou Slovensko je tu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.