Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. októbra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstava výtvarníčky Gordany Turuk s názvom „NÁVRAT NA OSTROV EUBOIA“

BRATISLAVA 1. októbra – Október sa bude v AUDI exclusive gallery niesť v znamení krásy skla. „NÁVRAT NA OSTROV EUBOIA“ tak sa nazýva výstava výtvarníčky Gordany Turuk. Už spojenie témy stredomorského ostrova, sklenenej krehkosti a ženského citu pre jemnosť naznačuje, že pôjde o skutočne pôsobivú expozíciu. Gordana Turuk, rodáčka z nemeckého Manheimu študovala v Záhrebe u akademického maliara Josipa Marinkoviča, neskôr pôsobila v Taliansku, aby nakoniec zakotvila v Bratislave, kde doteraz žije a tvorí. Jej curriculum vitae obsahuje množstvo výstav a ocenení z Talianska, Poľska i Slovenska. Jej diela vlastnia takí významní činitelia ako anglická kráľovná Alžbeta II., nórsky kráľ Harald V., pápež Benedikt XVI., prezidenti Chorvátska a Cypru, a mnohé ďalšie osobnosti z oblasti politiky, kultúry i športu. Aj vám sa teraz otvára možnosť vidieť jej tvorbu.

Zažite nevšedný prienik starovekej antickej mystiky, mediteriálnej atmosféry a navonok chladnej sklenenej krásy, ktorá však vďaka jemnosti ženskej duše, nenapodobiteľnému citu a vkusu autorky vyvolá nezabudnuteľný zážitok. Práve vnútorná emócia, ktorú Gordana pretavuje do svojej tvorby je akoby fascinujúcim zrkadlom jej duše. V jej tvorbe sa do značnej miery odráža práve jej vnútro.

Svet okolo seba vníma poeticky, napriek tomu veľa svojej energie venuje charitatívnym činnostiam. A práve empatia, neha, nezištnosť a potreba pomôcť sú tým, čo jej osobnosť robia čistou a priezračnou ako materiál, ktorý používa.

Prídite prostredníctvom skla nazrieť do jej vnútra, preneste sa s ňou na ostrov Euboia, zažite mystickú atmosféru Stredomoria, ktorá ju často v tvorbe inšpiruje. Využite túto jedinečnú možnosť a navštívte výstavu Gordany Turuk – „NÁVRAT NA OSTROV EUBOIA“, ktorá sa začína 1. októbra a potrvá do 31. októbra 2012. Oslávte spolu s nami trinásť rokov jej umeleckej činnosti v tomto výtvarnom odbore. Súčasťou prezentácie bude aj predstavenie nového katalógu tejto výnimočnej umelkyne a pozoruhodnej osobnosti.

Navštívte AUDI exclusive gallery v priestoroch Audi centra Bratislava na Harmincovej ulici 2/B a odmenou vám bude naozaj silný a emotívny zážitok.

http://www.euboia.sk
http://audi-ba.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu Historický úspech, ktorý pomôže deťom v núdzi! Na charitatívnej dražbe Kiwanis bábik padol rekord

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.