Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstava v Galérii SPP – ARTSERVIS

BRATISLAVA 24. októbra – V Galérii SPP sa zajtra uskutoční aukcia umeleckých diel prevažne česko-slovenských umelcov ako aj výtvarníkov zo zahraničia. Ich umelecké diela budú vystavené do 3. novembra 2012.

Výber malieb a umeleckých šperkov 24 mladých výtvarníkov sa predstaví na zajtrajšej aukcii. Výťažok z aukcie získa občianske združenie ARTSERVIS na podporu začínajúcich výtvarníkov. ARTSERVIS v spolupráci s Nadáciou SPP podporuje talentovaných mladých umelcov prostredníctvom revolvingového grantového systému, ktorý im umožňuje venovať sa tvorbe a preklenúť náročné obdobie po skončení školy.

Zámerom organizátora B+ Advertising, s.r.o. Bratislava a BlueOceanSolution, s.r.o. Praha je usporiadať aukciu diel, a tým dostať viac do povedomia slovenskej verejnosti zaujímavú a cenovo dostupnú tvorbu mladých autorov.

„Zvlášť v dobách ekonomickej neistoty je táto forma podpory obzvlášť užitočná. Poskytuje nezávislosť pre tvorbu prostredníctvom dočasnej finančnej istoty. A nakoniec poskytne aukcia i dobrú príležitosť k popularizácii tvorby jednotlivých umelcov. V dobách neistých investičných možností je práve investícia do výtvarného umenia jednou z najistejších. Okrem tohto aspektu ide v prípade ponúkaných diel o autorov, ktorí sú síce mladí ale nie sú úplne neznámi,“ zdôraznila Adriana Krnáčová, predsedkyňa medzinárodnej odbornej komisie ARTSERVIS.

Zoznam výtvarníkov:
Bôrik Michal
BrayDavid
Cyclops / PriceLukas
Dzuráková Barbora
Frešo Viktor
Hostiňák Bohdan
Houser Milan
Chmelová Eva
Janišová Simona
Mesároš Kristína
MIROIR NOIR
Mrvová Juliana
Nesnídalová Jitka
NyariBenjamin
Ormandík Marek
Parchet Vesna
Poliačiková Katarína
Prchal Tomáš
Sceranková Lucia
Schniererová Miriama
Surkošová Zuzana
Tallová Lucia
Triaška Ján
Zelina Alex

ARTSERVIS (www.artservis11.sk) je občianske združenie, ktoré v spolupráci s Nadáciou SPP poskytuje granty absolventom vysokých výtvarných škôl do piatich rokov po ich absolvovaní. V roku 2011 boli udelené granty v celkovej výške 60 000 eur šiestim absolventom. Zámerom týchto spoločností je podporiť tento projekt revolvingových grantov.

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 sídli na Mlynských nivách v priestoroch SPP. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo takmer 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 12.00 do 17.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu Historický úspech, ktorý pomôže deťom v núdzi! Na charitatívnej dražbe Kiwanis bábik padol rekord

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.