Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstava Magisterské diplomové práce 2012 v Dome umenia

BRATISLAVA 28. júna – Zdalo by sa, že medzi reálnym svetom umenia a akademickou pôdou nie je žiadny rozdiel. Mnohí zo študentov vystavujú, zúčastňujú sa súťaží, realizujú svoje diela. Mnohí už okúsili priazeň publika, možno aj skutočný úspech. Dnešní študenti Vysokej školy výtvarných umení nie sú izolovaní drezúrou akademickej výučby v závetrí školských ateliéroch, práve naopak, žiadanou súčasťou ich prípravy je „pokúšať“ svet aj za bránami svojej školy. Ale, aj napriek optimistickému zdaniu a všeobecnej ústretovosti voči mladému umeniu, je táto cesta študenta k umelcovi zatiaľ len „na skúšku“. Ešte chránený istotou ateliérového zázemia, komunitou rovesníkov s príznačnou dávkou zvedavosti a optimizmu z očakávania sa kráča o čosi rezkejšie – ako neskôr, bez prítomnosti kolektívneho zázemia.

Aj keď premena študenta na umelca nie je automaticky dovŕšená úspešným ukončením štúdia, predsa len štátna skúška a realizácia diplomovej práce je tým medzníkom, kedy už musí vystupovať sám za seba a každý nasledujúci krok sa počíta a „zapisuje“.

Možno tým prvým vážnejším zápisom v umeleckých životopisoch bude aj výstava diplomových prác. Už po šiesty raz v histórii školy je to výberová prehliadka toho najlepšieho z tohtoročných končiacich ročníkov Vysokej školy výtvarných umení. Tá, okrem autentickej správy o charaktere a smerovaní jednotlivých katedier je výstavou, kedy už každý z vystavujúcich – čerstvých absolventov predstavuje svoje dielo, ktoré symbolicky klope na bránu umeleckého sveta.

Dom umenia, Nám. SNP 12, 2. poschodie
4. 7. – 28. 7. 2012
vernisáž: 3. 7. o 17:00 hod.
kurátorka výstavy: Beata Jablonská

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Grantová výzva Kresťanské umenie vo verejnom priestore pozná podporených umelcov Nadšenci ilustrácií si opäť prídu na svoje. Otvoril sa ďalší ročník Bienále ilustrácií Bratislava

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.