Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Výstava IV. Bienále voľného výtvarného umenia 2012

BRATISLAVA 10. septembra – Bienále voľného výtvarného umenia 2012 predstavuje návštevníkom výstavných priestorov v bratislavskom Dome umenia ucelený pohľad na najnovšiu tvorbu členov Slovenskej výtvarnej únie z rokov 2011 – 2012. Zastúpení sú členovia Spolku voľných výtvarných umelcov, Spolku maďarských výtvarných umelcov Slovenskej republiky, Združenia keramikov Slovenska, Združenia slovenských profesionálnych fotografov, VECTORY ART, Spolku C+S, PER SPECTRUM, KATEDRUM, INDIVISUAL, TxT, ART CLUB 60+8, AURA, Asociácie sochárov a Združenia medailérov Slovenska.

Na Bienále sa predstavia výtvarné práce štyridsiatich dvoch slovenských umelcov, ktoré odborná jury vybrala z diel 84 prihlásených umelcov. Zastúpené sú diela od realistických, romantických, expresívnych až po abstraktné a geometrické práce. Bienále 2012 ponúka teda široký obraz rôznych výtvarných postupov a umeleckého myslenia. Zároveň ide o pracovné stretnutie viacerých generácií v rámci voľného výtvarného umenia. (Najstarší vystavujúci výtvarný umelec sa narodil v roku 1927, najmladší v roku 1981.)

IV. Bienále voľného výtvarného umenia 2012 poskytuje relatívne aktuálny obraz o charaktere tvorby jednotlivých členov Slovenskej výtvarnej únie, máme teda možnosť porovnať si ho s prácami ostatných umelcov pôsobiacich na súčasnej scéne slovenského výtvarného umenia. V duchu tradície rokov predošlých je na Bienále 2012 zastúpená maľba, socha – objekt, inštalácia, grafika, kresba, fotografia, koncept či video-art.

Miesto konania: Dom umenia II. poschodie, Nám. SNP 12, Bratislava
Vernisáž výstavy: 13. septembra 2012 o 18,00 hod.
Výstava je otvorená denne okrem pondelka od 10.00 do 18.00 hod., potrvá do 25. októbra 2012
Kurátori výstavy: PhDr. Dagmar Srnenská, PhD a Mgr. Roman Popelár.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ľan/Lab Od vášne k úspechu: Vinár, ktorý sa stal šampiónom regionálnych vín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.