Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
88042_doxx stravne listky zvysovanie stravneho 676x492.jpg
31. mája 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Vyššie stravné dáva viac

BRATISLAVA 31. mája – Zvýšenie cien potravín prinieslo zvýšenie stravného. Od 1. júna 2018 sa minimálna výška stravných lístkov mení na 3,60 €.

Keďže ceny v reštauráciách a výdavky na stravu rástli, v zmysle fungujúceho mechanizmu indexu spotrebného koša a cestovných náhrad sa automaticky zdvihla výška stravného.

Dňa 25. mája 2018 bolo zverejnené v Zbierke zákonov Opatrenie 148/2018 Z. z. Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky zo 16. mája 2018 o sumách stravného.

Nové opatrenie ustanovuje sumy stravného pre časové pásma nasledovne:

a) 4,80 € pre časové pásmo 5 až 12 hodín,

b) 7,10 € pre časové pásmo nad 12 hodín až 18 hodín,

c) 10,90 € pre časové pásmo nad 18 hodín.

Od týchto súm stravného sa automaticky odvíjajú aj gastrolístky a ich minimálna hodnota – tá predstavuje 75 % z výšky stravného pre prvé časové pásmo (teda 0,75 * 4,80 € = 3,60 €). Zamestnanci tak majú od 1. júna 2018 nárok na stravný lístok (papierový alebo elektronický) v hodnote minimálne 3,60 €. Od 1. 12. 2016 bola minimálna hodnota na úrovni 3,38 €.

Tip pre zamestnávateľov

Stravný lístok, ak má vyššiu nominálnu hodnotu, predstavuje motivačný prvok, ktorý zamestnávatelia používajú v rámci benefitov. Slovenská spoločnosť DOXX – Stravné lístky pripravila pre firmy súťaž.

Pri zvýšení nominálnej hodnoty stravných lístkov na úroveň aspoň 3,70 € môžu vyhrať konferenčné priestory luxusnom hoteli v hodnote 1 000 €.

Porovnanie

Pri zvažovaní, o koľko zvýšiť hodnotu stravných lístkov zamestnancom, pomôže jednoduchá kalkulačka. Vyčísľuje, koľko firma ušetrí na odvodoch, ak zvýši hodnotu gastrolístkov.

Slovenské stravovanie a odmeňovanie

Spoločnosť DOXX – Stravné lístky je 100 % slovenská, sídli v blízkosti nádhernej Malej Fatry. Takmer 20 rokov sa venuje stravovaniu a odmeňovaniu zamestnancov. Stará sa o firmy, živnostníkov, reštaurácie a prevádzky. Inovuje, zjednodušuje. Neustále ponúka množstvo výhod. Viac informácii nájdete na www.doxxlistky.sk

K téme

Ochorení na Alzheimerovu chorobu pribúda a týka sa stále mladších ľudí. Nádej na účinnú liečbu priniesli slovenskí vedci Victor Ibara: Stres v práci zajedám v nemocničnom bufete – rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom zatiaľ stále hľadám

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.